Ознака: нема
Македонија

Димитров немал бизнис, побарал апанажа

пред 2 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува во работата на работните групи со Бугарија, не сака да биде декор

пред 2 години
Македонија

И Царовска одлучи да не учествува во новата влада

пред 2 години
Македонија

Власта одново фатена во лага: Посебен француски предлог за симнување на бугарското вето нема, и јануари залудно се чека

пред 2 години
Македонија

Димитров: Да видиме што ќе биде во јануари, добивме едно чудо датуми, но преговорите се уште не сме ги почнале

пред 2 години
Македонија

Ангел Димитров: Нема ниту еден историски доказ кој говори за постоењето на македонски народ, македонска држава и дека Самоил е македонски цар

пред 2 години
Македонија

Мицкоски: Иднината на Македонија е во ЕУ и тој пат нема алтернатива, но со отворени односи а заемно почитување кон соседите

пред 2 години
Македонија

Стоилковски: Шилегов нема дозвола за градба, ако ја имаше до сега ќе ја покажеа и он и Богоев

пред 3 години
Македонија

Регистрирани 39 новозаболени од Ковид-19, починати нема

пред 3 години
Македонија

Регистрирани 26 новозаболени од Ковид-19, починати нема

пред 3 години
Македонија

Извори од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат-Парите од продажбата на Градската куќа не се на сметката на Град Скопје!

пред 3 години
Македонија

Во последните 24 часа нема новохоспитализирани лица од Ковид-19

пред 3 години
Македонија

Шефот на државата се изјасни – Пендаровски не го потпиша указот за законот за легализирање на дивоградбите

пред 3 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче штелува бројки, реагенси и тестови нема

пред 3 години
Македонија

И денеска ништо од собраниска седница-Владејачкото мнозинство пак нема кворум

пред 3 години
Македонија

На бугарските историчари им пречи придавката „македонска“ за култура, традиција, историја, јазик…

пред 3 години
Економија

Николоски: Во Македонија четири години нема дојдено ниту една странска директна инвестиција

пред 3 години
Македонија

И Радев забега-Нема компромис со историјата, со нашиот идентитет и јазикот!

пред 3 години
Вицепремиерот во Шпанија

Османи: Не постојат пречки за почеток на преговорите со ЕУ

пред 5 години
Ќе гласаат ли осумтемина пратеници за уставните промени?

Александрова: Не отстапуваме од македонско во државјанството

пред 5 години