Ознака: нема
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Уште еден први септември без учебници за учениците

пред 10 мес.
Македонија

Граѓаните не можат да извадат документи: Mинистерот за правда нема депонирано потпис во Граѓанскиот суд

пред 1 година
Економија

Војната почна: Пекарите не донесоа леб по маркетите, рафтовите празни!

пред 1 година
Економија

Министерот Бектеши оптимистички: Струјата и парното нема да поскапат од 1 јануари

пред 2 години
Економија

Забраната за извоз на млеко и млечни производи од Србија не важи за Македонија и Албанија

пред 2 години
Македонија

Пендаровски контра началникот на Генералштабот на АРМ: Не се разгледува можност за враќање на задолжителниот воен рок

пред 2 години
Економија

ТИРЗ дели високи тендери за зоните, а инвестиции ни за лек

пред 2 години
Македонија

Мицкоски: Не можам да кажам дека во ВМРО-ДПМНЕ има фракции, четири ипол години се обидуваат да ме сменат, а ние сме се пообединети

пред 2 години
Македонија

Бугарската министерка за надворешни работи децидна: Нема промени во францускиот предлог, реализацијата на протоколот може да се контролира

пред 2 години
Македонија

Генчовска: Бугарија не прави отстапки за признавање на македонскиот јазик

пред 2 години
Македонија

Генчовска: Протоколите се потпишани, текстовите нема да ги отвориме

пред 2 години
Македонија

Молк во Брисел и Париз, нема абер од нов француски предлог

пред 2 години
Македонија

Парламентарното мнозинство одби да расправа за крешењето на етичкиот кодекс од страна на спикерот Талат Џафери, ВМРО-ДПМНЕ бара оставка на пратеникот Панчо Минов

пред 2 години
Македонија

Државен завод за ревизија: Собранието нема имотен лист со право на користење на земјиштето и на објектот

пред 2 години
Македонија

Генчовска ја демантира германската колешка: Ништо не сме ветиле за Македонија, нема никаков напредок околу политичките прашањаво

пред 2 години
Македонија

Љутков: Владата призна дека нема пари во буџетот и бара последиците да ги трпат културните работници

пред 2 години
Економија

РКЕ: Цените на бензините и на дизелот остануваат исти

пред 2 години
Македонија

Ковачевски си прави филмови, не сака да разговара со Мицкоски само за предвремени избори

пред 2 години
Македонија

Петков: Јас и Димитар нема да подлегнеме на провокации

пред 2 години
Македонија

Стоилковски: За производство на дрога нема притвор затоа што е брат на шефот на кабинет на Ковачевски?

пред 2 години