Ознака: навивачи
по неколкуте инциденти

Хелсиншки комитет бара построги казни за навивачките групи

пред 1 месец
на мечот од лигата на нации во март

Можни се инциденти: На Градски ќе врие од косовски навивачи

пред 10 мес.
со „Северна“ и без извинување дека македонците немаат историја не преговаат

Пендаровски тешко ќе ги седне на маса „Комитите,“ „Шверцерите“ и „Балистите“

пред 10 мес.
Спорт

Извикуваа „Косово е срце на Србија“: Жестока тепачка помеѓу чешки и косовски навивачи (ВИДЕО)

пред 12 мес.
на мечот со англија

Пет бугарски навивачи уапсени за нацистички поздрави

пред 1 година
Спорт

Крвави глави: Брутална тепачка меѓу албански навивачи (ВИДЕО)

пред 1 година
пред натпреварот од Лигата на шампиони на црвена звезда против Јанг Бојс

Брутална тепачка на „Делиите“ и пукотници: хаос во центарот на Берн (ВИДЕО)

пред 1 година
казната е изречена од три причини

УЕФА го казни Партизан со два натпревари без публика

пред 1 година
Спорт

Таа е вистински ѓавол: Kатарина е најверниот навивач на Јунајтед (ФОТО)

пред 1 година
повеќе од фудбал

Алжир ќе игра финале на Африканскиот куп, Алжирците ги наполнија француските затвори

пред 1 година
како би го направил спортот попривлечен за навивачите

Берни Екелстон ги открива неговите идеи за да помогне на Формула 1

пред 1 година
АНКЕТА

Навивачите на Барселона не сакаат враќање на Нејмар

пред 1 година
По натпреварот меѓу Македонија и Полска

Двесте полски навивачи преноќија во полициска станица (ФОТО)

пред 1 година
Спорт

Приведени 200 полски навивачи, се степале меѓу себе(ВИДЕО)

пред 1 година
Спорт

Полските навивачи најгласни, полицијата залепена до нив (ВИДЕО)

пред 1 година
Спорт

Полски навивачи го запоседнаа центарот на Скопје(ФОТО)

пред 1 година
нереди пред денешниот меч со барселона

Скршен нос на навивач на Ливерпул, шестмина приведени (ВИДЕО)

пред 1 година
Спорт

Фудбал на босански начин: Навивач пукаше по играчите, но го фатија и тепаа со боксирач (ВИДЕО)

пред 2 години
убиство на џузепе меаца

Калчото одзеде уште еден живот

пред 2 години
Бараат граѓаните да не наседнуваат на провокации

СДСМ го осудува однесувањето на навивачите во Тетово

пред 2 години