Ознака: напад
наместо конкретни одговори

Ангелковска и Бектеши со напад кон новинарите- биле нетрпеливи и притискале со прашањата

пред 2 недели
Македонија

Република повторно на удар на власта : Продолжува со сите сили предизборниот притисок врз медиумите и новинарите

пред 3 мес.
Регион

Tурски авиони пукаа врз објекти на Курдите во северна Сирија

пред 8 мес.
неготинецот се здобил со повреди

Таксист од Кавадарци нападнал таксист од Неготино

пред 9 мес.
Трамп алудира на американска воена интервенција

САД објавија сателитски снимки од нападот на саудиската рафинерија

пред 9 мес.
Пожар во саудиските нафтени простројки

Со дронови нападната најголемата рафинерија на светот (ВИДЕО)

пред 9 мес.
ФАТАЛЕН НАПАД

Ротфајлер изгриза до смрт тримесечно бебе во Грција

пред 9 мес.
според пишувањето на „Њујорк Тајмс“:

Израел повторно размислува за удар врз Иран?

пред 9 мес.
шест лица осудени на вкупно 25 години затвор

Косовци планирале терористички напади врз мисијата на КФОР, СПЦ и дискотеки

пред 9 мес.
Напад на југот од Франција

Со ножеви напаѓале минувачи во Лион, едно лице убиено, деветмина ранети (ВИДЕО)

пред 9 мес.
ЗЛОСТОРСТВО ВО МЕКСИКО

Нападнале со автомати ноќен клуб, па го запалиле убивајќи 23 лица

пред 9 мес.
Реакција на претседателот на Србија по нападите врз локални Срби во Книн

Вучиќ: Разбирливо е зошто пред 30 години Србите се побунија против Хрватска

пред 9 мес.
хорор во психијатриска болница во градот Бужау

Романија: Полуден пациен уби четворица, а деветмина повреди со држач за инфузија

пред 10 мес.
Каиро нападот го нарече „терористички инцидент“

Најсмртоносен напад од 2016: Експлозија на автомобил бомба во Египет

пред 10 мес.
Пораст на насилството во Мексико

Четворица убиени во напад во туристичкиот центар Акапулко (ФОТО)

пред 10 мес.
сцена која ретко се гледа

Ужасен момент: Јато орки нападнаа и убија сив кит и нејзиното младенче (ВИДЕО)

пред 11 месец
Крвав инцидент во Инџиково

Сосед со остар предмет нападнал сосед

пред 11 месец
Блиска средба со диво животно

Тигар нападна мотоциклисти на сред автопат (ВИДЕО)

пред 11 месец
Напаѓачот е во бегство 

Пукање во Франција: Две лица тешко ранети пред џамија

пред 11 месец
техеран со закана кон вашингтон

Иран: Сајбер нападите беа неуспешни, можеме да ви срушиме уште дронови

пред 11 месец