Ознака: млади
Македонија

Дополнителни рестрикции за движењето на младите до 18 години и постарите од 67 години

пред 2 мес.
Економија

Стапка на невработеност на младите: Од Македонија се полоши единствено Јужна Африка и БиХ

пред 6 мес.
на друштвените мрежи се појавија видеа

На плажите во Црна Гора: Во Сутоморе ечи српско оро во Улцињ се скандира „ОВК“

пред 9 мес.
психолозите загрижени

Зошто младите стануваат се поагресивни?

пред 10 мес.
Регион

Не веруваат во земјата: 39 отсто од младите во Србија сакаат да си заминат

пред 10 мес.
ОПОЗИЦијАТА РЕАГИРА НА ИЗЈАВАТА НА ЗАЕВ

ВМРО-ДПМНЕ: Младите се најголемата жртва на криминалната влада на СДСМ

пред 10 мес.
Македонија

Заев: Младите се силата на нашето општество

пред 10 мес.
владини мерки против одливот на мозоци

Полска ќе им плаќа на младите да останат во земјата

пред 10 мес.
Македонија

Истражување: Младите во Македонија сакаат државна работа бидејќи е сигурна и има слободно време

пред 12 мес.
Економија

Најдобрите студенти први си заминуваат во странство

пред 1 година
Македонија

Папата со порака до младите: Ако на едно дрво му ги отсечеме корењата тоа умира

пред 1 година
ПРЕД АЛБАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Симболичен протест на младите – оставија чевли од тие што се иселиле

пред 1 година
на средба со младите

Сиљановска: Да започнеме една нова политика која ќе ги разбуди најумните и најкритичните

пред 1 година
Македонија

Силјановска: На младите им должиме европска иднина која власта нема капацитет да им ја овозможи

пред 1 година
300 учесници со 15 групни и неколку индивидуални маски

Младите со маски низ Прилеп како претходница на главното дефиле на карневалот за Прочка

пред 1 година
Наградени средношколци во Кавадарци

И нашите млади знаат како да направат квалитетно вино

пред 2 години
трендот на заминување на младите си го направи своето

100.000 млади помалку на пазарот на труд во Хрватска отколку пред 10 години

пред 2 години