Ознака: Мила Царовска
Економија

Владата не ги ферма странските инвеститори- прашањето со царините стои нерешено

пред 6 дена
Економија

Вицепремиерката за економија Царовска конечно се појави- кажа дека креирале мерки за сите

пред 2 мес.
Економија

Апел до фабриките и погоните да ги почитуваат препораките и да ја реорганизираат работата во смени

пред 4 мес.
Владата со прв сет економски мерки за ублажување на последиците од коронавирусот

Се воведуваат бескаматни кредити, субвенции за придонеси, работа во 4 смени

пред 4 мес.
Економија

(ВО ЖИВО) Прес-конференција за економските мерки на Владата

пред 4 мес.
Македонија

Мила Царовска решила да ги враќа иселените млади во Македонија

пред 6 мес.
тешки обвинувања од синдикатите до министерката

КСС: Царовска го уништи социјалното партнерство и нанесе голема штета на работниците

пред 6 мес.
Македонија

Премиерот Заев и министрите Филипче и Царовска на средба со пензионери од Скопје

пред 7 мес.
Економија

Царовска: Дезинформација е дека лицата што се пред пензија ќе работат само шест часа

пред 10 мес.
Економија

Се лицитира со бројки, па се ретерира: Неисвесно кога и за колку ќе се покачи минималната плата

пред 10 мес.
Министерката го посети Дневниот центар за лица со попреченост во Виница

Царовска: Инклузијата на лицата со попреченост е врвен приоритет

пред 11 месец
ЦАРОВСКА ПОТПИША ДОГОВОРИ СО ЧЕТИРИ ОПШТИНИ

Со кредит од Светска банка ќе се градат нови градинки

пред 11 месец
Економија

Царовска: Платите на социјалните работници зголемени за 22 отсто

пред 12 мес.
Македонија

И од септември упис во градинки само со уреден вакцинален картон

пред 12 мес.
Економија

Царовска: Вработените во градинките добиваат за 16 отсто повисоки плати

пред 12 мес.
РЕАКЦИЈА НА ОПОЗИЦИЈАТА

ВМРО-ДПМНЕ ја обвини Царовска дека лаже – не е доделен ниту еден грант за млади за отворање бизнис

пред 12 мес.
Македонија

Царовска за правата на ЛГБТ заеедницата: Не смее ниту еден човек во државата да трпи насилство

пред 1 година
трибина „Премостување на јазот меѓу понудата и побарувачката на трудот“.

Бизнисот има недостиг на кадри, а тоа лошо ќе влијае на економијата

пред 1 година
Нема да има промени во владините ресори што ги водат жени

Министерките ќе куртулат од „метлата“

пред 1 година
ќе има ли популарната мерка нови корисници

Царовска: Мерката „трето дете“ продолжува само за најсиромашните   

пред 1 година