Ознака: мерки
Регион

Словенија ги продолжи рестриктивните мерки против коронавирусот

пред 3 години
Македонија

Спасовски за новогодишните празници: Ги следиме објектите кои се издаваат за прослава и ќе преземеме мерки

пред 3 години
Регион

Од денеска во Црна Гора на сила нови мерки за ограничување

пред 3 години
Регион

Грчкиот премиер на удар на јавноста: Објавени фотографии каде никој не носи маска ниту се на физичко растојание

пред 3 години
Економија

Двете најважни гранки во македонската економија бележат сериозни удари

пред 3 години
Свет

Италијанскиот премиер бара ЕУ да се усогласи за работата на ски-центрите и Божиќ

пред 3 години
Свет

Мерките на ограничување во Германија остануваат до 20 декември, можно е продолжување и до јануари

пред 3 години
Економија

Бизнис секторот алармира дека ново ограничување на движењето ќе биде погубно за економијата

пред 4 години
Економија

Светска банка нотира дека владините мерки ги ублажија ефектите од кризата

пред 4 години
Македонија

Дали ќе има дополнителни рестриктивни мерки, Комисијата ќе одлучува во понеделник

пред 4 години
Македонија

Филипче: денеска ќе се разгледаат и други мерки, но и понатаму сметаме дека полициски час не е потребен

пред 4 години
Свет

Орбан ги повика Унгарците да ги почитуваат новите рестрикции

пред 4 години
Македонија

Стојанов: Мерките се благи, Комисијата побарала затворање на се после 21 часот имаме само уште 1.000 кревети

пред 4 години
Македонија

Владата донесе одлука: Угостителските објекти ќе работат до 21 часот, се забранува и групирање по 21 часот

пред 4 години
Економија

НУК: Новото ограничување на работното време ќе ги натера угостителите да прават рационализација на вработувањата

пред 4 години
Свет

Култниот ресторан „Штендиге фартретунг“ во Берлин ѝ забрани влез на Ангела Меркел

пред 4 години
Регион

Нови ограничувања од денеска поради епидемијата на Ковид-19 во Косово

пред 4 години
Економија

Намалени приходи и масовни отпуштања ќе донесат новите мерки за справување со вирусот, велат угостителите

пред 4 години
Македонија

Од денеска кафулињата и рестораните ќе работат до 23 часот

пред 4 години
Македонија

Поради високата стапка на новозаболени од Ковид-19, нови мерки од понеделник

пред 4 години