Ознака: меѓународен сојуз
Македонија

Продолжува судењето за „Меѓународен сојуз”

пред 1 година
пресинг Тв дознава

Одбраната бара нивните извештаи да не бидат доказ: Вештачењето во „Меѓународен сојуз“ не го правеле вештаци со лиценца туку обични компјутерџии

пред 1 година
Македонија

Судењето за „Меѓународен сојуз“ продолжува на 25 декември со сослушување на вештаците

пред 1 година
Македонија

Продолжува судењето за „Меѓународен сојуз“

пред 1 година
Македонија

Боки бара судијката да биде изземена, „Меѓународен сојуз“ си тера без проблем

пред 1 година
Македонија

Судот го одби барањето на Бојан Јовановски за изземање на судијката за „Меѓународен сојуз“

пред 1 година
Македонија

Продолжува судењето за „Меѓународен сојуз”

пред 1 година
Македонија

Одложено судењето за „Меѓународен сојуз”

пред 2 години
Македонија

Боки имал напад на бубрези, одлежен „Меѓународен сојуз“

пред 2 години
Македонија

Случај „Меѓународен сојуз“: Дали некој во Македонија може да го излаже Силјан Мицевски

пред 2 години
стоилковски за случајот Меѓународен сојуз

Доколку не била поддршката од Царовска и Кирацовски бизнисмените немало да преговараат со Боки

пред 2 години
судење за „рекет 2“

Боки ќе продолжи да објаснува како функционирал „Меѓународниот сојуз“

пред 2 години
„рекет 2“

Ќе покаже ли судот храброст да ги прифати сведоците на Боки?

пред 2 години
Македонија

Случај „Меѓународен сојуз“: Обвинение и за Фросина Ременски

пред 2 години
Македонија

УЈП почна да ги „чешла“ фирмите поврзани со „Рекет“

пред 3 години
Економија

УЈП ќе почне контроли кај физичките и правните лица поврзани со „Рекет“

пред 3 години
Македонија

Се јавија од Меѓународниот сојуз на Боки 13: Никој од кај нас не е повикан од органите на прогонот

пред 3 години
Македонија

Струшката фирма „Дрим Билдинг“ со тужба ќе си ги бара парите од Меѓународниот сојуз на Боки 13

пред 3 години
пренесува „Телма“

Потпретседателката на Сојузот на Боки 13 примила 233.000 евра со авторски договор

пред 3 години