Ознака: Медлин Олбрајт
Регион

Клинтон и Олбрајт биле воодушевени од Косово

пред 11 мес.
Регион

Олбрајт не е погребана еден месец

пред 11 мес.
Свет

Олбрајт била голема обожавателка на брошеви (ФОТО)

пред 1 година
Регион

„Одвратни Срби“: Олбрајт ги мразеше Србите зошто сопругот ја остави за Србинка

пред 1 година
Регион

Дипломатите од деведсеттите години се враќаат на Балканот (ФОТО)

пред 1 година
Македонија

Олбрајт многу ни е благодарна што примивме бегалци од Авганистан , Шекеринска и беше нагости

пред 2 години
го одбил предлогот на олдбрајт

Милошевиќ можел да го спаси Косово ако прифател воена база

пред 2 години
Регион

Бајден ги враќа Викторија Нуланд и Олбрајт на Балканот?

пред 2 години
Македонија

Олбрајт: Трагедија е тоа што Бугарија, поради домашни причини, ја блокира Македонија

пред 2 години
тајни списи од деведесеттите години

Олбрајт покрај Србија планирала да ја бомбардира и Република Српска

пред 3 години
Регион

Клинтон и Олбрајт размислувале да го поделат Косово уште пред 20 години

пред 3 години
Регион

Имаат сериозни бизниси: Весли Кларк и Олбрајт не сакаат поделба на Косово поради лични интереси?

пред 3 години
Регион

Олбрајт личи на Тито: Погледнете ја бистата на екс државната секретарка, па проценете сами (ФОТО)

пред 4 години
Регион

Кларк, Вокер, Клинтон и Олбрајт доаѓаат на прослава во Приштина

пред 4 години
открива писател

Откриена најстрого чувана тајна: Оваа жена од Косово е во врска со Медлин Олбрајт

пред 4 години
Како благодарност за независноста

Косово ќе и подигне споменик на Медлин Олбрајт

пред 4 години
се подготвува голема прослава

Олбрајт и Клинтон доаѓаат во Приштина на денот кога НАТО стапна на Косово

пред 4 години
поради невозвратена љубов наредила бомбардирање

Олбрајт ги мрази Србите поради тоа што била оставена од момче Србин

пред 4 години
Политика или бизнис

Медлин Олбрајт од Косово заработила 20 милиони евра

пред 4 години