Ознака: македонски
Македонија

Бугарија до 1 декември треба да го реши проблемот со македонските здруженија

пред 1 нед.
Македонија

Реципрочна мерка-Русија протерува еден македонски дипломат

пред 1 нед.
Македонија

Пендаровски: Македонскиот идентитет, јазик и култура не можат да бидат на маса со Бугарија или дел од преговарачката рамка

пред 1 нед.
Македонија

Ревакцинацијата на македонските новинари во Врање ќе биде на 15 јуни

пред 2 недели
Македонија

Димитров: Македонските историчари се однесуваат како идеолози на антибугарската позиција

пред 3 недели
Македонија

Проф.д-р Благоја Маркоски: Цар Самоил потекнува од македонска земја, се бори на македонска земја и за Македонија

пред 1 месец
Македонија

Јавно обраќање на „Македонски манифест“ пред неделниот протест-Стоп за теророт, ослободување на македонските родољуби

пред 2 мес.
Македонија

Текст на академик Коцарев за „Нова Македонија“-Престанете со сервилноста и ќе имате повеќе шанси за ЕУ

пред 2 мес.
Македонија

Заев за криминалот со македонски пасоши-Тој што го открил треба да се награди, а не да одговара

пред 2 мес.
Македонија

Истражување на БРИМА: Македонските граѓани ја преферираат вакцината на „Фајзер-БиоНТек”

пред 3 мес.
Македонија

Македонските Бугари го прашуваат претседателот Пендаровски: Кога ќе ги отворите архивите на УДБ-а и зошто не сме ставени во Уставот на „демократската“ татковина?

пред 3 мес.
Македонија

78 години од депортацијата на македонските Евреи-Бугарската лојалност кон Хитлер однесе во смрт 7.148 животи

пред 3 мес.
Регион

Радев бара институционална заштита во Бугарија и Македонија на македонските Бугари од дискриминација

пред 4 мес.
Македонија

Проф.Јасна Котеска открива „таен државен удар“: Царовска планирала да ја укине и групата македонскиот јазик на Филолошки!

пред 5 мес.
Македонија

Павле Трајанов: Натамошното нагризување на македонскиот идентитет нема да помине во Парламентот

пред 6 мес.
Македонија

Бледскиот договор ги урива сите тези на Бугарија-Софија ги признала македонскиот народ, јазик…

пред 6 мес.
Македонија

Од паркингот во Дојран до Берлин-Македонскиот јазик единствен во светот со две формулации!?

пред 7 мес.
преговори во берлин

Напредок има, но каков-Македонски јазик без или со фуснота?!

пред 8 мес.
Македонија

На што се согласиле Димитров и Османи со Захариева за македонскиот јазик?!

пред 8 мес.
Македонија

Во Заев повторно заигра националното-Додека постојат Македонци ќе постои и македонски јазик

пред 8 мес.