Ознака: леб
став на вмро-дпмне

За народот лебот 33 денари, за министрите 80

пред 1 година
Економија

Пекарите од утре ќе испорачуваат леб за 33 денари, но ќе поведат постапка за наплата на штетата проценета на 4,5 милиони евра

пред 1 година
став на вмро-дпмне

Ковачевски ги остави граѓаните без леб

пред 1 година
Економија

Леб нема да има ни денеска, снаoѓајте се како знаете

пред 1 година
Економија

Како на времето: Празни полици наместо леб (ФОТО)

пред 1 година
Економија

Војната почна: Пекарите не донесоа леб по маркетите, рафтовите празни!

пред 1 година
Економија

На повидок војна околу лебот наш насушен: Замрзнати цени, замрзнато производство!?

пред 1 година
Економија

Таче доби леб и фискална дека цената не е намалена (ВИДЕО)

пред 2 години
Економија

Од 1 декември посебна мерка за помош на производителите на леб, масло и други основни прехранбени производи

пред 2 години
Економија

Мелничарите ни на небо, ни на земја, тешко на граѓаните: До крајот на ноември цената на лебот, брашното и печивата повисока за 10%

пред 2 години
Свет

Лебот во Германија ќе стигне до 10 евра

пред 2 години
Економија

Мелничарите предупредуваат: Ако државата не ни помогне, можно е населението да остане без леб

пред 2 години
Економија

Македонија со најскап леб меѓу земјите од Западен Балкан

пред 2 години
Регион

Само 25 денари: Србија има најевтин леб во регионот

пред 2 години
Економија

Лебот во Германија ќе дојде до 10 евра!

пред 2 години
Регион

Вучиќ вети дека нема да ги остави соседите без леб

пред 2 години
Економија

Лебот, зејтинот и брашното се продаваат со набавни цени

пред 2 години
Економија

Ќе поскапи ли лебот во Новата година? Мелничарите тврдат дека секторот е на колена

пред 4 години
Економија

Вработените во „Жито Прилеп“ почнаа со штрајк, не зеле плата два месеца

пред 4 години
Економија

На македонската трпеза најприсутни лебот, јајцата, пилешкото и компирот

пред 5 години