Ознака: криза
Економија

Те-То ќе произведува струја за Србија, а Србија ќе го обезбеди гасот

пред 12 мес.
Македонија

Мицкоски нуди контакти за двојно поевтина струја од таа на берзата и враќање на регулираниот пазар на ЈП што вршат јавна дејност

пред 12 мес.
Македонија

Мицкоски денеска со план за ублажување на последиците од енергетската криза: Заштеда за граѓаните до 300 милиони евра

пред 12 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: За време на власта на Заев долгот порасна за 2,4 милијарди евра

пред 2 години
Економија

На Македонија и се заканува ценовен шок, граѓаните eдвај го крпат месецот

пред 2 години
Економија

Лукаревска: Плата за март не исплатиле речиси 15 илјади фирми за 54.662 вработени

пред 2 години
Економија

ТУК ќе ги презентира барањата за мерки за поддршка на угостителскиот сектор

пред 2 години
Македонија

Пендаровски: Се уште не се донесени ниту националната, ниту општинските стратегии за намалување на ризици од катастрофи

пред 3 години
Економија

Рафајловски: Економијата тоне, време е за експертска Влада

пред 3 години
Магазин

„Криза во културата и/или култура во кризата“ онлајн трибина посветена на културата

пред 3 години
Економија

Најкритично во текстилната и кожарската индустрија: Бизнисот апелира да се поддржат мерките за да нема отпуштања

пред 3 години
Економија

За еден месец над 900 нови невработени лица, вкупно 159.608 лица без работа

пред 3 години
Економија

6200 фирми поради кризата се затворија, а фирмата на министерот Љупчо Николовски го зголеми профитот за 2100%

пред 3 години
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија е една од земјите кои најмалку одвојуваат средства за помош на стопанството во ковид кризата

пред 3 години
Економија

Фирмите на граѓаните пропаѓаат, додека фирмата на братот на Љупчо Николовскки зголемува профит за 2.100%

пред 3 години
Економија

Спортските обложувалници бараат итна средба во владата

пред 3 години
Свет

ОН: Минатата година биле изгубени четири пати повеќе работни места отколку во светската финансиска криза во 2009 година

пред 3 години
Економија

Наспроти помпезните најави за поддршка на компаниите во Македонија во изминатите 4 години владеење на СДСМ затворени се 28 илјади компании

пред 3 години
Економија

Долго најавуваното економско блескање не дојде овие четири години со оваа власт

пред 3 години
Економија

Над 4.000 компании згаснаа само во првите шест месеци од 2020

пред 3 години