Ознака: криза
Економија

ССМ: Да се преземат сите напори со петтиот пакет мерки да им се помогне на работниците

пред 3 години
Свет

Во Европа сега се без работа 2 милиони луѓе повеќе отколку во 2019

пред 3 години
Економија

Ќе поскапи ли лебот во Новата година? Мелничарите тврдат дека секторот е на колена

пред 3 години
Економија

Помалиот број барања за поддршка зборува дека компаниите се стабилизирале, вели Заев

пред 3 години
Регион

Над три милиони Грци ниту работат, ниту бараат работа

пред 3 години
Економија

Бектеши: Околу 15.000 лица ја загубиле работата за време на Ковид пандемијата

пред 3 години
Економија

Азески: Клучниот момент ќе биде кога државната помош полека ќе спласнува

пред 3 години
Магазин

Во овие тешки времиња има луѓе со срце: Пекара дава леб и бели пецива за тие што не можат да си купат

пред 3 години
Економија

Трговската размена до октомври 9,4 милијарди евра, пад за 15 отсто

пред 3 години
Економија

Азески: Бизнисот бара брзи и одлучни решенија, а не дискусии

пред 3 години
Економија

Во септември по 80 лица дневно останале без работа

пред 3 години
Економија

Туристичкиот сектор влегува во нова криза

пред 3 години
Свет

Киргистан поради безбедносни причини ги затвори границите

пред 3 години
Економија

Синдикалната минимална кошничка за септември изнесува 33.621 денар

пред 3 години
Економија

Отпуштањата на работници продолжуваат, економијата кризира

пред 3 години
Економија

Евростат: Стапката на невработеност во еврозоната во август 8,1 отсто

пред 3 години
Економија

Тонеме: Eкономијата паѓа ли паѓа

пред 3 години
Економија

Кризата драстично го намали интересот за побарувачка на станови

пред 4 години
Економија

Погодените од кризата ќе бидат ослободени од плаќање аконтации за март, април и мај

пред 4 години
Економија

Мицкоски: По кризата многу луѓе ќе останат без работа

пред 4 години