Ознака: ковид
Македонија

Ковидот одезеде уште 18 животи, регистрирани 329 новозаболени лица

пред 2 години
Македонија

На границите повеќе нема да има тестирање за Ковид-19

пред 2 години
Македонија

Kластер Струмица: Инфективното преполно со ковид пациенти

пред 3 години
Македонија

Нови 50 примени во болница во Скопје со компликации од ковид

пред 3 години
Македонија

За 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализирани 28 нови пациенти – близу 600 лица се лекуваат во главниот град

пред 3 години
Македонија

Рестриктивните мерки продолжени за уште една недела

пред 3 години
Македонија

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 61 пациенти, а вкупно се лекуваaт 704

пред 3 години
Регион

Орбан: Од денес почнува постепено олабавување на анти Ковид-19 мерките во Унгарија

пред 3 години
Регион

Грција ги попушта мерките: Се отвораат продавници и покрај големите бројки на заболени и починати

пред 3 години
Економија

Државен завод за статистика: 455.600 лица во Македонија живеат во тешки услови

пред 3 години
Македонија

Во Штип и Кочани нема кревети: Единствениот инфектолог заминал во пензија – преку телефон се одлучува дали пациентите се за хоспитализирање

пред 3 години
Економија

КСС: Исплата на цела плата за работниците кои ќе заболат од Ковид-19 на работа

пред 3 години
Свет

Граѓaните на Лондон цртаат огромен мурал со 150.000 срца во чест на починатите од корона

пред 3 години
Македонија

Мицкоски до Гир: Прв национален приоритет мора да биде борбата против пандемијата КОВИД-19

пред 3 години
Македонија

Додека чекаме вакцини: Болниците полни со пациенти, хоспитализирани 1.427 лица

пред 3 години
Свет

Италијанскиот суд пресече: Суспензијата на лекарите кои одбиваат да примат вакцина против Ковид-19 е законска

пред 3 години
Регион

Бугарија на прво место во Европа по смртност од Ковид-19, а втора во светот

пред 3 години
Македонија

ИЈЗ: Расте процентот на позитивни и на починати од Ковид-19

пред 3 години
Магазин

„Криза во културата и/или култура во кризата“ онлајн трибина посветена на културата

пред 3 години
Македонија

Расте бројот на хоспитализирани, до денес 917

пред 3 години