Ознака: Костадин Костадинов
Македонија

Костадинов: Русковска да го води новото обвинителство не е одлука на политичарите

пред 8 мес.
Економија

Завршната сметка за 2018 во Собранието: Опозицијата обвини дека власта ништо не остварила

пред 9 мес.
ОПОЗИЦИСКИОТ ПОРТПАРОЛ ДО КОЛЕГАТА ОД ВЛАДЕЈАЧКАТА СДСМ

Стоилковски: Ти тоне бродот Костадине!

пред 9 мес.
Македонија

Лидер: Костадин Костадинов во невладината на Боки 13 – Костадинов: Чист сум

пред 9 мес.
Економија

Костадинов: Довербата во економијата е вратена

пред 9 мес.
Македонија

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ веднаш да ја свика Комисијата за избор на членови на програмскиот совет на МРТ

пред 9 мес.
ПО БАРАЊЕТО ОСТАВКА ОД ЛИДЕРОТ НА ВМРО-ДПМНЕ

Костадинов:Мицкоски е фрустриран што Заев жестоки ги брани државните и национални интереси

пред 9 мес.
Македонија

Костадинов: Нема никаков скандал со местење тендер

пред 9 мес.
Економија

Костадинов: Од 1 јули започнува повратот на 15% од платеното ДДВ назад кај граѓаните

пред 9 мес.
Македонија

Заев именуваше 30 претседатели на општински организации – 15 од нив реизбрани

пред 10 мес.
Македонија

Костадинов: Грижата кон граѓаните продолжува, зборот е збор (ВИДЕО)

пред 10 мес.
Македонија

Koстадинов: За само две години од „заробена држава“ станавме „светол пример“ во регионот

пред 10 мес.
Владејачкиот со порака до опозициските пратеници

Костадинов ги повика пратениците од ВМРО-ДПМНЕ да гласат за одземање на мандатот на Груевски

пред 10 мес.
Македонија

Костадинов: Ако јас бев на местото на Крсто Мукоски ќе си поднесев оставка

пред 10 мес.
сдсм го честита 9 мај, Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа 

Костадинов: Пред нас е одговорноста да обезбедиме полноправно членство во ЕУ

пред 11 месец
Реакција на СДСМ по ТВ-дуелот

СДСМ: Дебаклот на ТВ дуелот Мицкоски не може да го оправда со пресови

пред 1 година
НЕ СЕ СИТЕ ПРОЗОРЦИ ЗАТВОРЕНИ

СДСМ му дава шанса на дијалогот со ВМРО-ДПМНЕ за законот за Обвинителството

пред 1 година
обвинување од портпаролот на сдсм

Костадинов: Силјановска е иста како Иванов (ВИДЕО)

пред 1 година
за борба против непотизмот

Костадинов: Време е да почне повлекувањето на роднините на функционерите од ВМРО-ДПМНЕ

пред 1 година
Владејачката партија обвинува

СДСМ: Фамилијата на Антонијо Милошоски е пример за непотизам

пред 1 година