Ознака: комисија
Македонија

Силјановска: Европското знаменце е важно, но законот требаше да добие позитивно мислење од Венецијанската комисија

пред 2 мес.
Македонија

Камбовски: Законот мора да се донесе и по цена да се одложат изборите

пред 2 мес.
поднесе оставка на местото член на Комисијата за селекција и избор на работници од УБК во Агенцијата за национална безбедност

Трајчо Димков: Изборот на кадри во АНБ беше компримитиран од самиот почеток

пред 6 мес.
префрлање на топката

Првата антикорупционерка не гледа вина во Комисијата, туку во пресудата на Управниот суд

пред 6 мес.
Членовите на бугарскиот дел од заедничката комисија незадоволни

Кирил Топалов: Не знаеме што автономистите подразбирале под автономија на Македонија

пред 6 мес.
Очекувана одлука

Антикорупциска: Поранешниот претседател Ѓорге Иванов ќе мора да се сели од „Џевахир“

пред 7 мес.
Пред седмата средба на заедничката македонско-бугарска комисија

Ангел Димитров: Гоце Делчев треба да се разгледува во контекст на неговото време, а не како симбол на македонската држава

пред 7 мес.
Одлуката оди на пленарна седница

Собраниската комисија едногласно одлучи да се разреши Катица Јанева

пред 7 мес.
Собраниска комисија

Исклучени камери во салата, а пратениците без мобилни – седница за разрешување на Јанева

пред 7 мес.
Брисел се изјасни

ЕК: Катица е компромитирана, ама не и целото СЈО

пред 7 мес.
Македонија

Комисија од Министерство за здравство го проверувала Кочан: Нема индикација за болничко лекување

пред 8 мес.
ПРЕГОВОРИТЕ ЗАПАДНАЛЕ ВО ЌОР СОКАК

Пендаровски: Со изјавата за Гоце Делчев ја зацврстив македонската преговарачка позиција

пред 8 мес.
ОПРАВДАНО ОТСУТНИ

Седницата за надзор на разузнавачките агенции одложена за попладне

пред 9 мес.
Антикорупционерите предупредуваат

Антикорупциска: Врховните судии со постапки за разрешување да се иземат од расправата и одлучувањето

пред 9 мес.
По сопствена иницијатива и допрен глас

Антикорупционерите ќе го проверуваат генсекот Рашковски

пред 9 мес.
Задоволна министерка

Захариева: Изјавата на Пендаровски за Гоце Делчев беше незамислива до пред неколку гоини

пред 9 мес.
Заврши дводневната средба на Заедничката мешовита македонско-бугарска комисија за учебниците

Гоце Делчев ќе се чествува заедно, ама не се знае како што!?

пред 10 мес.
ДКСК одлучи

Антикорупционерите ќе ја „чешлаат“ наградата „Св.Климент Охридски“

пред 10 мес.
Во пресрет на новата сесија на македонско-бугарската комисија

Кој ќе го праша Гоце што бил – Македонец или Бугарин?!

пред 10 мес.
Пратениците одлучуваат за поранешниот премиер

ВО ЖИВО: Собраниска комисија за одземање на мандатот на Никола Груевски

пред 10 мес.