Ознака: колумбија
Свет

Побарал да купи шише вода: Спекталуларно бегство на српски нарко бос на аеродром во Колумбија

пред 1 година
став на вмро-дпмне

Ќе има ли конечно оставка? Убиства и тешки грабежи во еден ден, Македонија претворена во Колумбија од 90-те

пред 1 година
Спорт

Балканскиот картел ги перел парите преку фудбалери во Колумбија

пред 2 години
Магазин

Поезијата на Митко Гогов ќе се чита на фестивал во Колумбија

пред 3 години
Свет

Колумбиските поморски сили фатија мини-подморница со два тона кокаин

пред 4 години
Свет

Во операција на колумбиската војска убиен бунтовнички командант

пред 4 години
биле во вода најмалку три часа

Давеници со 1,2 тони кокаин спасени покрај брегот на Колумбија (ВИДЕО)

пред 5 години
НЕСРЕЌА ВО КОЛУМБИЈА

Авион се урна во населба, најмалку седуммина загинати

пред 5 години
Свет

Води нарко картел во Колумбија: Живее во џунгла, никогаш не спие на ист кревет а се вози со мазга (ВИДЕО)

пред 5 години
СЕ СЕТИЛ КАКО ДА ГО СПАСИ ГРАДОТ

Свештеник од хеликоптер ќе го прска со крстена вода градот опасен за живеење

пред 5 години
Спорт

Оваа навивачка на Колумбија беше најрадосна за победата над Аргентина (ФОТО)

пред 5 години
тим за десетка, нула од игра

Колумбија славеше против „Гаучосите“, очаен старт за Меси

пред 5 години
Слатка одмазда во Колумбија

Казна за швалер фатен на дело-едно возење гол на покривот на автомобилот!

пред 5 години
рекордна заплена на „бел прав“ во украина

Цариниците во Одеса запленија 20 тони кокаин

пред 5 години
Колумбиската влада нуди

Еден милион долари награда за информации за поранешниот лидер на ФАРК

пред 5 години
Поради обилни врнежи од дожд

Најмалку 17 загинати во свлечиште во Колумбија (ВИДЕО)

пред 5 години
мистериозна смрт

На Србинот пронајден мртов во градот на Ескобар му вбризгале дрога (ФОТО)

пред 5 години
Дипломатскиот персонал на Колумбија има 24 часа да ја напушти Венецуела

Мадуро ги прекина дипломатските односи со Колумбија

пред 5 години
КОЛУМБИЈА ВО ШОК

Мајка скокна со синот од мост висок 100 метри откако биле избркани од станот

пред 5 години
Следни на списокот за укинување визи за македонските граѓани се Уругвај и Парагвај

Македонците без виза ќе можат во Колумбија

пред 5 години