Фудбалерите на Уругвај ќе играат против Колумбија во полуфиналето на Копа Америка на 11 јули.

Во борбата за финалето Колумбија ќе има поддршка од оваа убава црнка која би можела да ја засени Парагвајката Лариса Рикелме која се прослави пред 14 години на Светското првенство во Јужна Африка.

Секси навивачкта со бујни гради им ја украде славата на своите сонародници, но и ги шармираше обожавателите на социјалните мрежи. Наместо маица, оваа Колумбијка имаше само две тесни ленти низ градите во боите на знамето на нејзината земја. Кога танцуваше се се тресеше… Градите за малку и испаднаа низ провокативните шлицови, едвај се остана на своето место.

Погледнете! Ве предупредуваме, гледате на сопствен ризик.