Ознака: кина
Регион

Кина донира 50 илјади медицински маски во грчкото Министерство за здравство

пред 4 мес.
Македонија

Наместо од ЕУ, медицинската помош стигна од Кина

пред 4 мес.
Кинескиот претседател во посета на атина

Грција и Кина потпишаа 16 договори за соработка

пред 8 мес.
трговската војна пред самиот крај

Кои се најтргуваните стоки меѓу САД и Кина?

пред 9 мес.
Доналд Трамп задоволен - Пекинг се согласи да купи земјоделски производи

САД и Кина постигнаа прелиминарен пред конечниот договор

пред 9 мес.
моментално имаат само САД и Русија

Русија и помага на Кина да изгради систем за предупредување од ракети

пред 10 мес.
седум децении владеење на комунистичката партија

Кина слави 70 години: Ниту една сила не може да разниша голема нација, порача Си Џипинг

пред 10 мес.
Пат долг 10 500 километри и 25 дена

Од Кина за Србија тргна првиот товарен воз

пред 10 мес.
дел од кинеската роба вредна 250 милијарди долари

САД иззема од царинење пластични сламки, поводници за кучиња, сијалички за елка

пред 10 мес.
германската канцеларка е во дводневна посета на кина

Меркел: Трговската војна меѓу Кина и САД влијае на целиот свет

пред 10 мес.
Економија

Во Кина претставени најголемите 500 компании

пред 11 месец
МАСАКР НА ПРВИОТ УЧИЛИШТЕН ДЕН ВО КИНА

Влегол во основно училиште и заклал осум дечиња

пред 11 месец
на артикли кои досега беа поштедени од дополнителни тарифи

Трговска војна: САД ја погоди Кина со нов бран царини

пред 11 месец
13-ти викенд како траат протестите

Повторно хаос во Хонк Конг: Полицијата употреби воден топ во сина боја (ВИДЕО)

пред 11 месец
компаниите испратија молба до американскиот претседател

Адидас, Најк и уште 200 компании бараат од Трамп да не ги зголемува тарифите на кинескиот увоз

пред 11 месец
За време на демонстрациите многумна биле повредени

Полицијата во Хонг Конг забрани да се се протестира саботава

пред 11 месец
Кина го оцени потегот како насилна акција што го нарушува мирот

Американски разурнувач навлезе во Јужното Кинеско Море

пред 11 месец
народната банка уште од 2014 ја разгледува оваа можност

Кина лансира сопствена криптовалута

пред 11 месец
јутјуб видео го прикажува необјавениот телефон

Од Кина пристигнува телефон каков што не е виден досега (ВИДЕО)

пред 11 месец
ајфонот би можело драстично да поскапи

Паднаа акциите на „Епл“ откако Трамп рече дека на САД не и треба Кина

пред 11 месец