Ознака: кина
трговската војна пред самиот крај

Кои се најтргуваните стоки меѓу САД и Кина?

пред 2 години
Доналд Трамп задоволен - Пекинг се согласи да купи земјоделски производи

САД и Кина постигнаа прелиминарен пред конечниот договор

пред 2 години
моментално имаат само САД и Русија

Русија и помага на Кина да изгради систем за предупредување од ракети

пред 2 години
седум децении владеење на комунистичката партија

Кина слави 70 години: Ниту една сила не може да разниша голема нација, порача Си Џипинг

пред 2 години
Пат долг 10 500 километри и 25 дена

Од Кина за Србија тргна првиот товарен воз

пред 2 години
дел од кинеската роба вредна 250 милијарди долари

САД иззема од царинење пластични сламки, поводници за кучиња, сијалички за елка

пред 2 години
германската канцеларка е во дводневна посета на кина

Меркел: Трговската војна меѓу Кина и САД влијае на целиот свет

пред 2 години
Економија

Во Кина претставени најголемите 500 компании

пред 2 години
МАСАКР НА ПРВИОТ УЧИЛИШТЕН ДЕН ВО КИНА

Влегол во основно училиште и заклал осум дечиња

пред 2 години
на артикли кои досега беа поштедени од дополнителни тарифи

Трговска војна: САД ја погоди Кина со нов бран царини

пред 2 години
13-ти викенд како траат протестите

Повторно хаос во Хонк Конг: Полицијата употреби воден топ во сина боја (ВИДЕО)

пред 2 години
компаниите испратија молба до американскиот претседател

Адидас, Најк и уште 200 компании бараат од Трамп да не ги зголемува тарифите на кинескиот увоз

пред 2 години
За време на демонстрациите многумна биле повредени

Полицијата во Хонг Конг забрани да се се протестира саботава

пред 2 години
Кина го оцени потегот како насилна акција што го нарушува мирот

Американски разурнувач навлезе во Јужното Кинеско Море

пред 2 години
народната банка уште од 2014 ја разгледува оваа можност

Кина лансира сопствена криптовалута

пред 2 години
јутјуб видео го прикажува необјавениот телефон

Од Кина пристигнува телефон каков што не е виден досега (ВИДЕО)

пред 2 години
ајфонот би можело драстично да поскапи

Паднаа акциите на „Епл“ откако Трамп рече дека на САД не и треба Кина

пред 2 години
Драстична радикализација на протестите

Полицијата во Хонгконг употреби истрели од пиштол за да ја растера толпата (ВИДЕО)

пред 2 години
Предупредување од Пекинг

Кина соодветно ќе одговори на новите американски царини

пред 2 години
Средба на шефовите на дипломатии

Јапонија, Кина и Јужна Кореја ќе соработуваат за денуклеаризацијата на Северна Кореја

пред 2 години