Ознака: кавадарци
Македонија

Тодоров: Проблемите со откупот на грозје се појавуваат како последица на вишоци на грозје

пред 3 години
Македонија

Мицкоски од Кавадарци за промената на името: Не е храброст да направиш глупост од која ќе страдааст народот и државата, но Заев не ја знае разликата

пред 3 години
Магазин

Промоција на нумизматички каталог во Музеј-галерија Кавадарци

пред 3 години
Македонија

Kaвадарци, нов корона епицентар во Македонија

пред 3 години
Македонија

Короната коси во Кавадарци: За три дена две жртви во семејството Ѓерѓеви, почина и помалиот син

пред 3 години
Македонија

Обвинителството бара казни за седум лица од Кавадарци за неспроведување самоизолација

пред 4 години
од браната Моклиште до висорамнината Витачево

По осум години пауза ридско-брзинска трка викендов во Кавадарци

пред 5 години
неготинецот се здобил со повреди

Таксист од Кавадарци нападнал таксист од Неготино

пред 5 години
И годинава проблем со откупот и цените

Лозарите се жалат дека се робови на сопствените плантажи

пред 5 години
во рамки на манифестацијата „Тиквешки гроздобер”

Во Кавадарци ќе се бира најбрз келнер

пред 5 години
сообраќајки низ градовите

Голф удри во девојка во Тетово , кавадарчанец тешко повреден во сообраќајка

пред 5 години
Македонија

Невремето во Кавадаречко направи штети кај лозјата

пред 5 години
Македонија

Змија се пикнала во креветот на кавадарчанка и ја каснала пред спиење

пред 5 години
Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе обвинителен предлог

Даночна инспекторка од Кавадарци побарала поткуп од 1000 евра во Неготино

пред 5 години
РЕКОРДНА ДОБИВКА на лото7

Со уплатени 100 денари лапна пола милион евра!

пред 5 години
Македонија

Заев од Кавадарци: Доста ни беа 27 години тапкање во место и шлапање во кал

пред 5 години
порака од кавадарци

Пендаровски: Да го сопреме иселувањето на младите кои со години беа терани да бегаат од својата земја

пред 5 години
од кавадарци

Силјановска Давкова: Како претседател ќе ставам крај на партизираните и политизираните луѓе во институциите на кои имам влијание

пред 5 години
од митингот во кавадарци

Мицкоски: Да ја вратиме правдата во Македонија, Заев е подготвен со човечки судбини да прави компромис

пред 5 години
Македонија

(ВО ЖИВО) Кандидатот за претседател Гордана Силјановска на митинг во Кавадарци

пред 5 години