Ознака: Јоханес Хан
Македонија

Сите очи вперени во октомври: Хан убеден во датум, Заев вели нема гаранции но оти заслужуваме (ВИДЕО)

пред 2 години
Македонија

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Заев и Хан

пред 2 години
Македонија

Хан во Скопје: Какви пораки ќе донесе комесарот?

пред 2 години
комесарот доаѓа следната недела

Хан во четврток на одвоени средби со Заев, Мицкоски и Пендаровски

пред 2 години
Македонија

Доаѓа во Скопје: Хан ќе ги убедува власта и опозицијата да седнат на заедничка маса

пред 2 години
Регион

Европарламентот го има последниот збор: Хан во трка за нов мандат како Комесар за проширување

пред 2 години
Македонија

Хан: Стојам зад препораката на европската комисија за почнување на преговорите

пред 2 години
Двојните аршини на ЕУ

Во Албанија може избори без опозиција, во Македонија во 2016 година не можеше

пред 2 години
Македонија

Хан: Малцинство земји-членки не беа во можност да го прифатат предлогот за почнување на преговорите

пред 2 години
тешко да се мотивираат лидерите да се вратат на маса

Дијалогот меѓу Приштина и Белград одложен за јули, соопшти еврокомесарот Хан

пред 2 години
Македонија

Хан за датумот: Секое одлагање носи ризик

пред 2 години
Македонија

Хан: Треба да направиме се да и помогнеме на Северна Македонија

пред 2 години
Премиерот во дводневна посета на Брисел

Заев: ЕК ја смести Северна Македонија на листата најголеми достигнувања на ЕУ, време е Европа да испорача

пред 2 години
Македонија

Николоски, Ѓорчев и Муцунски се сретнаа со Хан: Владата нема капацитет да испорача остварливи резултати

пред 2 години
Ќе се сретне со Јункер, Хан и Могерини

Заев отпатува во Брисел – ќе бара помош за добивање датум

пред 2 години
комесарот со пофалби

Хан: Со Договорите од Преспа и со Бугарија, Северна Македонија стана брилијантен пример за помирување и добрососедски односи

пред 2 години
Македонија

ВО ЖИВО: Јоханес Хан го презентира пакетот за проширување

пред 2 години
Македонија

Комесарот Хан ќе го претстави пакетот за проширување, Македонија очекува нова препорака

пред 2 години
ЕК без цврст став

Наместо извештај за напредок, Хан ќе го претстави пакетот за проширување

пред 2 години
Македонија

Заев на средба со Хан: Oткако актуелната Влада дојде на власт, ја вративме демократијата

пред 2 години