Ознака: Јоханес Хан
Регион

Хан ни порача да сме продолжеле со реформите

пред 8 мес.
Македонија

Иако веќе не е комесар за проширување, Хан уште се плетка со Македонија

пред 10 мес.
Македонија

Хан: Граѓаните со право се разочарани

пред 1 година
Заев до европските лидери:

Европскиот пат е наш единствен пат

пред 1 година
Македонија

Хан се извини што нема датум

пред 1 година
Македонија

Хан бара Бугарија да не го злоупотребува членството во ЕУ за да ја уценува Македонија

пред 1 година
Македонија

Хан: Македонија и Албанија испорачаа, време е на членките на ЕУ

пред 1 година
Еврокомесарот во заминување со порака на твитер

Хан го поздрави гласањето на Бундестагот за почеток на преговори со ЕУ во октомври

пред 1 година
Свет

Хан за новиот комесар за проширување: Треба да му се даде шанса дека ќе ги почитува европските вредности

пред 1 година
инсистира на буџетски план со дополнителни трошоци за земјите членки

Хан сака повеќе пари од жителите на ЕУ: Во просек колку за едно испиено кафе дневно

пред 1 година
комесарот во заминување вели дека сме направиле напредок

Хан: Maкедонија заслужува да почне преговори со ЕУ

пред 1 година
Свет

Хан задоволен што пак го избраа за комесар

пред 1 година
Објавен новиот состав на Европската комисија

Унгарец задолжен за проширувањето, Хан пак комесар (ФОТО)

пред 1 година
телефонски консултации

Заев го инфомирал Хан за мерките во борбата со корупцијата, меѓу нив и за „Рекет“

пред 1 година
Македонија

По прозивките од Дорис Пак, еврокомесарот Хан се огласи на твитер за „Рекет’

пред 1 година
Еврокомесарот во заминување не одговара дали е разочаран од Јанева

Хан очекува независна и темелна истрага за случајот „Рекет“

пред 1 година
комесарот со јасна порака

Хан: Никој не смее да биде амнестиран поради неспособноста да се исполнат одредени рокови

пред 1 година
Македонија

Мицкоски до Хан: Сериозните скандали ја подриваат правната држава загрозувајќи ја и европската иднина

пред 1 година
Некогаш мора и еу да испорача, вели комесарот

На Хан му е жал што не добиме датум, но порача да не се разочаруваме (ВИДЕО)

пред 1 година
Македонија

Сите очи вперени во октомври: Хан убеден во датум, Заев вели нема гаранции но оти заслужуваме (ВИДЕО)

пред 1 година