Ознака: италија
Свет

Италијанците го чекаат враќањето на нормалниот живот

пред 3 недели
Свет

Италија воведува карантин за патниците од ЕУ

пред 1 месец
Свет

Во Италија се засилуваат мерките, зголемен е бројот на заразени

пред 2 мес.
Свет

Италијанскиот суд пресече: Суспензијата на лекарите кои одбиваат да примат вакцина против Ковид-19 е законска

пред 2 мес.
Свет

Италијанците револтирани поради новиот карантин

пред 2 мес.
Свет

Италија e првата земја од ЕУ која ќе произведува „спутник В“

пред 2 мес.
Свет

Во Италија уапсен Алжирец за помагање во терористичките напади во Париз

пред 2 мес.
Свет

Трет бран на коронавирусот во Италија: За еден ден повеќе од 22 000 се новоинфицирани

пред 2 мес.
Свет

Нови рестриктивни мерки во Италија

пред 2 мес.
Свет

Виролог од Падова: Неопходно е веднаш да се затвори сѐ, вакцината која досега е во употреба не е ефикасна против бразилскиот Ковид-19

пред 3 мес.
Свет

Во Италија растат бројките на починати, а паѓаат на новозаразени

пред 3 мес.
Свет

Скандал во Италија: Роднини на доктори и локални политичари се вакцинирале преку ред

пред 4 мес.
Свет

Италија повторно на удар од корона: Половина милион жители се во карантин, болниците преполни

пред 4 мес.
Свет

Снежна бура го затрупа северот на Италија

пред 4 мес.
Свет

Цела Италија во карантин: Речиси 15.000 новозаболени во последните 24 часа

пред 5 мес.
Свет

Целосен карантин во Италија за празниците

пред 5 мес.
Свет

Остатоци од човечки тела пронајдени во куфери во Италија

пред 5 мес.
Магазин

Стихозбирката „Крстна коска“ од Наташа Сарџоска меѓу најдобрите и најквалитетни преводи во Италија

пред 5 мес.
Свет

Рим е подготвен да излезе од ЕУ за две години, тврди портпаролот на Италегзит

пред 5 мес.
Свет

Италијанскиот премиер бара ЕУ да се усогласи за работата на ски-центрите и Божиќ

пред 5 мес.