Ознака: италија
Свет

ЕУ и се извини на Италија што не мрдна со прст и ја остави на цедило

пред 1 ден
Македонија

Тажно: Во Италија пациентите над 60 години веќе не ги приклучуваат на респиратори

пред 1 нед.
Свет

Четвртата жртва по новата лавина во Италија

пред 3 мес.
Свет

Словенија и Италија ја зајакнуваат полициската соработка

пред 5 мес.
Свет

Италија дозволи влез на брод полн со мигранти

пред 5 мес.
Десетина земји се на списокот, меѓу нив и Макеоднија

Италија го скрати рокот од две години на четири месеци за враќање мигранти

пред 6 мес.
Поранешниот тренер на Милан е без тим уште од летото

После Џенова стратегот Гатузо одби да седне на клупата на уште еден клуб

пред 6 мес.
сепак постојат неколку цаки

Регион во јужна Италија нуди 27 илјади долари на сите доселеници

пред 7 мес.
одличен успех за тенисерот кој не планира да застане

Беретини нов хит на УС Опен, прв Италијанец во четвртфиналето од 1977

пред 7 мес.
по принципот на италија, малта или кипар

Грција станува даночен рај: Кој модел ќе го избере ќе се знае во октомври

пред 7 мес.
ВЛИЦЕ В ЛИЦЕ СО ОПАСНОСТА

Драматично видео – бегале од вулканот Стромболи и снимале

пред 7 мес.
ќе се стави ли крај на политичката криза?

Поранешните „лути противници“ на чекор поблиску до нова влада во Италија

пред 7 мес.
исфрлени големи количини пепел и чад

Еруптираше италијанскиот вулкан Стромболи (ВИДЕО)

пред 7 мес.
кризата во италија

Салвини обвини – Меркел, Макрон и фон дер Лејен се здружиле да го соборат

пред 7 мес.
би требало да излезе најдоцна до 2021 гоина

Фиат го планира производството на новото фиќо во Крагуевац

пред 7 мес.
КАКО НА ФИЛМ

Избега опасен затвореник од затворот во Неапол – единствен случај за 100 години

пред 7 мес.
По падот на италијанската влада

Берлускони: Ако нема влада на десниот центар треба да се распишат избори

пред 8 мес.
фановите му порачаа дека е згодна и природна

Аца Лукас ужива на јахта со новата девојка (ФОТО)

пред 8 мес.
Виолетовите многу блиску до реализација на трансферот

Рибери пристига во Серија А: Французинот ќе го гледаме уште најмалку две сезони

пред 8 мес.
ПУКНА ТИКВАТА СО ПАРТНЕРОТ САЛВИНИ

Италија оди кон предвремени избори, премиерот Конте поднесува оставка

пред 8 мес.