Ознака: ирак
Свет

Папата Франциск во посета на Ирак

пред 2 мес.
започнува ли војна на блискиот исток

Вака изгледаат ракетите со кои Иран ги гаѓаше Американците во Ирак (ВИДЕО)

пред 1 година
Свет

Ирак нема да дозволи американски војници на своја територија

пред 2 години
беше под контрола на Исламска држава до 2017 година

Сирија и Ирак отворија клучен граничен премин затворен уште од 2012 година (ВИДЕО)

пред 2 години
Во Ирак се водат постапки против стотици странци

Ирачки суд осуди двајца Французи на смрт поради членство во Исламска Држава

пред 2 години
доколку сад се одлучи да оди во нов судир

Сандерс: Војна со Иран ќе биде многу пати полоша од војната во Ирак

пред 2 години
сите лица кои не се „за итни случаи“

САД нареди на персоналот од амбасадата во Багдад итно да се повлечат од Ирак

пред 2 години
годишен извештај на конгресот на сад

Војската на САД во воени операции убила 120 цивили

пред 2 години
страшна несреќа во ирак

Претоварен траект потона во реката Тигар, најмалку 70 загинати (ВИДЕО)

пред 2 години
Грабал кој стигне

Од Ирак по соборувањето на Хусеин биле изнесени една милијарда долари (ВИДЕО)

пред 3 години
Можна здравствена катастрофа во Ирак

Масовен помор на риби – Се стравува од труење на водата за пиење

пред 3 години
Се радикализираат протестите во ирачкиот град Басра

Демонстранти го запалија иранскиот конзулат

пред 3 години
Минофрлачки напад во Багдад

Три експлозии кај американската амбасада

пред 3 години