Ознака: холандија
поради зголемениот албански криминал во земјата

Холандскиот Парламент изгласа суспензија на визниот режим за Албанија

пред 7 мес.
НЕКОИ ПРАВАТ ПРЕСМЕТКИ

Промената на имињата на неколку министерства Холандија ќе ја чинат 31 милион евра

пред 8 мес.
Пукотници во Утрехт

Непознато лице пукало во трамвај – има ранети (ВИДЕО)

пред 8 мес.
ВЕСТ ОБЈАВЕНА КАКО „ШОКАНТНА ПРОМЕНА“

Холандски антиисламски политичар премина во ислам

пред 10 мес.
ХОЛАНДИЈА СО НОВИ САНКЦИИ ОД ЛЕТОВО

И точкаџиите ќе се казнуваат – за користењето мобилен 95 евра казна

пред 10 мес.
Објавено предупредување

Исчезнаа контејнери со опасни материи

пред 11 месец
БРЕГЗИТОТ ЈА ПРЕСТРОЈУВА ЕВРОПА

Се создава нов блок „Холандија и седумте џуџиња“, Макрон веќе бесен

пред 11 месец
Холандската полиција привела момче осомничено за перење пари

Во машина за перење сокрил 350 000 евра

пред 12 мес.
Кога може пол или име, може и годините

Холанѓанин сака судот да го прогласи за 20 години помлад

пред 1 година
НЕШТО ПОВЕЌЕ ОД ФУДБАЛ ВО ХОЛАНДИЈА

Блондинка гола протрча низ теренот на задоволство на сите (ВИДЕО)

пред 1 година
ПРЕСЕДАН ВО ХОЛАНДСКОТО НОВИНАРСТВО

Јавниот сервис објави, па повлече критички текст за Џорџ Сорос

пред 1 година
КАКО РЕКА ШТО НЕ ЗАПИРА

Само за еден месец 200 Албанци побарале азил во Холандија, половина биле помлади од 18 години

пред 1 година
Трагедија во Холандија

Воз прегази четири деца

пред 1 година
Каде се границите на уметноста?

Божемна егзекуција ги разбесни холанѓаните

пред 1 година