Тешка сообраќајка се случила вчера во близина на Врање.Едно лице го загуби животот додека двајца се повредени од кои една со тешки повреди. Како што пишува „Телеграф.рс“ автомбил „Голф“ по сударот излетал од патот во правец кон Владичин Хан и во него загинало едно лице а две се повредени.

Патниците во вториот автомобил се полесно повредени бидејќи се активирале воздушните перничиња.Станува збор за возило со холандски регистрации а во него биле македонски државјани кои се враќале од Холанија каде и го купиле возилото.