Ознака: химна
Македонската пејачка на мини европска турнеја

Ги откажа настапите во Македонија, но Тамара ќе пее во Шпанија, Данска и Германија

пред 5 мес.
ЗА ПРВ ПАТ ПРЕКРШЕН ПРОТОКОЛОТ

Заради треморот Меркел седеше додека се свиреше химната (ВИДЕО)

пред 5 мес.
По скандалот со химната

Тамара: Ги откажувам концертите во Прилеп и Охрид, ова е пекол за мене и семејството

пред 5 мес.
Реакција од опозициската партија

ВМРО-ДПМНЕ: Изведбата на химната беше начин да се удоволи на погрешните политики на Заев

пред 5 мес.
Македонија

(ВИДЕО) Дурловски ја пееше химната на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

пред 8 мес.
Македонија

Дурловски ја пееше химната на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

пред 8 мес.
На митингот во Струмица

Силјановска: Химна не се заборава, химна секогаш се пее

пред 8 мес.
Македонија

Заев: Доцнењето на авионот беше најглавната причина за неинтонирањето на химната, но постоеја и други причини

пред 8 мес.
Македонија

Силјановска: Химната мора да се пушта со текст и музика

пред 8 мес.
Реакција од опозициската партија

ВМРО-ДПМНЕ: Тоа што Заев и Пендаровски немаат време за македонската химна е најголем срам

пред 8 мес.
Македонија

Бошњаковски: Химната останува текстуално и инструментално истата

пред 8 мес.
Од Владата велат дека доцнел авионот

Ниту химната, ниту највисоки воени почести за дочекот на Ципрас

пред 8 мес.
Химната нема да се менува

„Денес над Македонија“ останува – во МАНУ консултации за преименување

пред 9 мес.
Македонија

Премиерот со нов пасош 001 под химна на непостоечка држава!

пред 11 месец
Репрезентативец на Азербејџан тврди

Косово не е држава туку пештера

пред 1 година
доколку бидат премногу мрзливи

Кој нема да стане на химната на Црна Гора ќе мора да плати казна

пред 1 година