Ознака: град
Македонија

Град Скопје го разреши директорот на ЈП Водовод и канализација

пред 1 година
Македонија

Големо невреме и град во Тетово и Лозово (ФОТО)

пред 2 години
Соопштение на Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје

Чии бизнис интереси штити Шилегов со затворањето на езерото Треска?

пред 3 години
Четврта година по ред

Бангкок најпосетен град во светот од туристи

пред 4 години
околу четвртина од птиците на езерото се повредени или убиени

Силен град уби повеќе од 11 илјади птици во паркот Монтана

пред 5 години
живеат околу 200 милиони

Виена главен град на пчелите во Европа

пред 5 години
Магазин

Ова се петте најопасни градови во светот

пред 5 години
КЛИМАТСКИ ФЕНОМЕН ВО МЕКСИКО

Град во висина од два метри падна во Гвадалахара (Видео)

пред 5 години
ПОПЛАВЕНИ УЛИЦИ, ГРАД И ГРМОТЕВИЦИ

Силни бури во Швајцарија и во Италија

пред 5 години
максималната од 28 до 36 степени

Претпладне сончево, попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

пред 5 години
од ухмр најавуваат

Пад на температурите во следните денови

пред 5 години
НЕВРЕМЕ ВО БАВАРИЈА

Град со големина на голф топче го сотре Минхен: Беше како куршуми да паѓаат од небо!

пред 5 години
Ненадејно, интензивно невреме во главниот град

Силен град во Скопје (ВИДЕО)

пред 5 години
НЕВРЕМЕТО ДОШЛО КАКО ГРОМ ОД ВЕДРО НЕБО

Град со големина на јајца сотре романски град

пред 5 години
по успехот на 25-годишниот Лауренс

Еве кој холандски градови се во трка за домаќин на Евровизија 2020

пред 5 години
Економија

Колкави се штетите од врнежите од град во Тиквешко, допрва ќе се утврдува

пред 5 години
ПОЛУДЕНА КЛИМА

Во Романија падна снег како среде зима

пред 5 години
Градскиот совет го усвои предлогот на Шилегов

Двојно поскап паркинг во Скопје – Еден час, 200 денари на „Максим Горки“ и Водно

пред 5 години
НАГЛА ПРОМЕНА НА АТМОСФЕРСКИОТ ПРИТИСОК

Рим сардисан од град (ВИДЕО)

пред 5 години