Соопштение на Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје

Чии бизнис интереси штити Шилегов со затворањето на езерото Треска?

21.01.2021 / 11:29

Пред почетокот на мандатот Петре Шилегов јавно на прес конференција вети возобновување на езерото Треска. Три години подоцна езерото Треска се затвора и тоа замира, се вели во соопштението на Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје.

Додека во Матка растат дивите платформи, Треска изградена со парите на скопјани, целосно се руинира. Вистинското прашање е чии бизнис интереси стојат зад затворањето на езерото Треска, стои во соопштението.

Наместо црвена лента за возобновување, езерото доби катанец. Ова е доказ за неспособноста и криминогеноста на градоначалникот Шилегов. Тој самиот ветуваше чуда и возобновување, сега сето тоа го заборави и тргна во заштита на бизнис интереси, се вели во соопштението на Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ.

– Шилегов да не се правда дека градот нема надлежности, тоа требаше да го знае уште кога ветуваше на скопјани чуда од езерото. Сега се случува распаѓање на езерото за да тоа припадне на бизнис моќници на власта, се посочува во соопштението.

СподелиShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Pressingtv.mk - содржините се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Comments are closed for this post.

Македонија

Филипче на средба со поглаварите на МПЦ и ИВЗ: Сите да придонесеме во битката со пандемијата

пред 5 часа
Македонија

Судот им определи мерки за претпазливост на останатите две лица, опфатени со истрагата за набавка на софтвер

пред 5 часа
Македонија

СДСМ не го стави на дневен ред законот за економска помош во четвртокот, за да може да прави театар во скафандери

пред 5 часа
Македонија

Рашковски целиот имот го префрлил на своите малолетни деца

пред 5 часа
Македонија

Проф. Трајковски: Не само што мора да постојат печатени учебници, туку тие не смеат да им се одземаат на учениците на крајот на учебната година

пред 5 часа
Македонија

Анкета на МЦМС: 78% од граѓаните сметаат дека државата е во политичка криза

пред 5 часа
Македонија

Костадинов: Успеавме без неработниците од ВМРО-ДПМНЕ

пред 5 часа
Македонија

Разговор со Христијан Мицкоски вечерва на ТВ Клан

пред 6 часа
Македонија

Џафери: Пратениците кои беа во скафандери немаа контакт со ниту едно лице во Собранието

пред 6 часа
Македонија

Амбасадата на САД го поздрави усвојувањето на Националната страгија за спречување на корупција и судир на интереси

пред 6 часа