Ознака: фестивал
Магазин

Видео арт од Зоран Попоски од денеска на меѓународниот уметнички фестивал Трансарт Фест во САД

пред 2 мес.
Магазин

Филмот „И(с)згубени“ на Антонио Вељаноски номиниран за две награди на филмскиот фестивал „Сохо“ во Њујорк

пред 3 мес.
Магазин

Доделени наградите на „Литера“

пред 3 мес.
Магазин

Шесто издание на Фестивалот на европска литература „Книжевни ѕвезди“

пред 3 мес.
Магазин

Вечерва и официјално започнува јубилејното, петто издание на Меѓународниот фестивал на дебитантски филм

пред 4 мес.
Магазин

Филм за Леонард Коен и блок македонски филмови за затворање на 6. издание на Скопје синема сити

пред 4 мес.
Магазин

Вечерва завршува осмото издание на филмскиот фестивал за млади „Џифони Македонија“

пред 4 мес.
Магазин

Македонски уметници на 9. издание на „Ентреритмос Интернешнл Фестивал”

пред 4 мес.
Магазин

Tридневно култивирање со „Добра идеја фестивал“

пред 4 мес.
Почнува фестивалот за дебитантски филм

Српската актерка Тања Бошковиќ специјална гостинка на „Киненова“

пред 1 година
со цел да се разбуди духот на радоста

Жителите на француски град мора да бидат весели цела седмица

пред 1 година
Во Битола вечерва почнува филмскиот фестивал „Браќа Манаки“

Златна „Камера 300“ на француско-грчкиот директор на фотографија Јоргос Арванитис

пред 1 година
секоја вечер бесплатни претстави

Утре почнува фестивалот на комедијата „Гола Месечина“

пред 1 година
ќе учестуваат десет хора од земјава и странство

Од денес до сабота, меѓународен хорски фестивал „Скопје пее“

пред 1 година
вечер во Куршумли-ан ќе биде отворено 10. издание

Почнува „МакеДокс“: Премиера на „Медена земја“ и уште 80 документарци

пред 1 година
откако премиерот информирал дека нема да дојде истото го сторил и Ципрас

Заев и Ципрас ја откажаа посетата на грчкиот фестивал „Преспес 2019“

пред 1 година
Македонија

Захариева денеска на фестивал во Струмица

пред 1 година
Регион

„Преспес“: Фестивал во Грција во чуствителна област (ВИДЕО)

пред 1 година
Магазин

„Болка и слава“ на Педро Алмодовар на отворањето на фестивалот на европски филм во Палиќ

пред 2 години
Традиција

На фестивалот во Памплона: Две лица прободени од бикови, уште три други повредени

пред 2 години