Ознака: фестивал
Почнува фестивалот за дебитантски филм

Српската актерка Тања Бошковиќ специјална гостинка на „Киненова“

пред 9 мес.
со цел да се разбуди духот на радоста

Жителите на француски град мора да бидат весели цела седмица

пред 10 мес.
Во Битола вечерва почнува филмскиот фестивал „Браќа Манаки“

Златна „Камера 300“ на француско-грчкиот директор на фотографија Јоргос Арванитис

пред 10 мес.
секоја вечер бесплатни претстави

Утре почнува фестивалот на комедијата „Гола Месечина“

пред 10 мес.
ќе учестуваат десет хора од земјава и странство

Од денес до сабота, меѓународен хорски фестивал „Скопје пее“

пред 11 месец
вечер во Куршумли-ан ќе биде отворено 10. издание

Почнува „МакеДокс“: Премиера на „Медена земја“ и уште 80 документарци

пред 11 месец
откако премиерот информирал дека нема да дојде истото го сторил и Ципрас

Заев и Ципрас ја откажаа посетата на грчкиот фестивал „Преспес 2019“

пред 11 месец
Македонија

Захариева денеска на фестивал во Струмица

пред 11 месец
Регион

„Преспес“: Фестивал во Грција во чуствителна област (ВИДЕО)

пред 11 месец
Магазин

„Болка и слава“ на Педро Алмодовар на отворањето на фестивалот на европски филм во Палиќ

пред 1 година
Традиција

На фестивалот во Памплона: Две лица прободени од бикови, уште три други повредени

пред 1 година
54-то издание на Фестивалот

Заврши театарскиот фестивал „Војдан Чернодрински“

пред 1 година
во венеција

Педро Алмодовар ќе добие „Златен лав“ за животно дело

пред 1 година
карикатури на плажа

Фестивал на песочни скулптури на Трамп и останатите светски лидери (ФОТО)

пред 1 година
Берлински филм фестивал 2019

„Синоними” на Надав Лапид ја освои Златната мечка

пред 1 година
Пропадна можноста за неограничени оргии

Забранет фестивалот „Остров на сексот“

пред 2 години
Во сабота во арената „Борис Трајковски“ во Скопје

20 години Таксират – „посилен од кога било“

пред 2 години
Меѓународен фестивал на класична музика

Во Битола ќе се свири класика

пред 2 години
По 22-ри пат

Блуз и соул фестивал во Скопје од 21 до 23 септември

пред 2 години
Култура

Почна Фестивалот на камерен театар „Ристо Шишков“

пред 2 години