Ознака: Ердоган
Свет

Путин: Ердоган има голема заслуга за добрите руско-турски односи

пред 2 години
Порака од Путин до Ердоган

Русија и Турција ќе ги гарантираат безбедноста и мирот на Евроазискиот континент

пред 2 години
Турскиот претседател Ердоган се пофали

Турција годинава со рекорден број туристи

пред 2 години
Свет

Ердоган на средби со Путин и Трамп

пред 2 години
убиството е детално планирано, телото се уште го нема

Ердоган: Новинарот Кашоги е жртва на свирепо убиство

пред 2 години
Свет

Ердоган: Турција нема повеќе да зема кредити од ММФ

пред 2 години
На отворање нова џамија во Келн тој повика на „заеднички став против тој расистички тренд“

Ердоган го осуди ставот во Германија кон играчи од турско потекло

пред 2 години
Прес-конференција на Ердоган и Меркел

Меркел: Германија има интерес од економски стабилна Турција

пред 2 години
Свет

Дел од германски политичари најавија бојкот на Ердоган

пред 2 години
Турскиот претседател во Берлин ќе пристигне в четврток, а в саботата заминува за Келнe

Протести во Германија пред посетата на Ердоган

пред 2 години
Втора средба за 10 дена

Во Сочи средба Ердоган, Путин

пред 2 години
Економска криза во Турција

Ердоган: Промената на девизниот пазар е обид за економски атентат

пред 2 години
Регион

Ердоган доби на подарок приватен авион од шеикот на Катар

пред 2 години
Регион

Ердоган: Турција се соочува со „ниски економски удари“

пред 2 години
Свет

Ердоган: Целиот свет ќе ја плати цената поради Идлиб

пред 2 години
Свет

Едоган: Турција нема да биде пасивна ако светот не реагира на убивањето цивили во Сирија

пред 2 години
Самит во Иран

Се формира ли антиамериканска коалиција?

пред 2 години
Свет

Ердоган: Нападот врз Идлиб би предизвикал масакр

пред 3 години