Ознака: Ердоган
Регион

Ердоган: Завршивме со ММФ, девизните резерви на Турција изнесуваат 95 милијарди долари

пред 3 години
Регион

Ердоган: Време е да се разговара за две држави на Кипар

пред 3 години
Свет

Ердоган ги повика Турците да не купуваат француски производи

пред 3 години
Свет

Ердоган продолжи со критиките за Макрон: Тој треба да биде подложен на испитувања

пред 3 години
Свет

Ердоган го обвини Макрон за антиисламска реторика

пред 3 години
Регион

Ердоган: Ембаргото на продажба на оружје нема да ја запре турската офанзива

пред 4 години
Регион

Ердоган: Операцијата во Сирија ќе трае се додека не биде надмината заканата

пред 4 години
ПОМОШТА ОД ЕУ НЕ Е ДОВОЛНА

Ердоган ја повтори заканата – ќе ја отвори браната за сириските бегалци

пред 4 години
Свет

Путин, Ердоган и Рохани во понеделник повторно ќе разговараат за Сирија

пред 4 години
НЕ САКААТ СЦЕНАРИО КАКО ВО 2016

Меркел и Ердоган разговараа за проблемот со бегалците

пред 4 години
БРИСЕЛ МУ ОДГОВОРИ НА ЕРДОГАН

ЕУ ги исполнува обврските, на Турција и се исплатени 5,6 милијарди евра

пред 4 години
ТУРЦИЈА НЕЗАДОВОЛНА ОД ПОДДРШКАТА

Ердоган: Можеме да ги пуштиме бегалците низ Европа

пред 4 години
Свет

Ердоган постави камен темелник на христијански храм

пред 5 години
Свет

Ердоган на средби со Путин и Трамп: Нема одложување на испораката на руски ракетни системи

пред 5 години
Според грчкиот весник „Естија“

Ципрас и Ердоган водат тајни преговори за обединување на Кипар?!

пред 5 години
Регион

Ердоган најави пресметка со луѓето од својата партија

пред 5 години
Регион

Партијата на Ердоган побара поништување на изборите во Истанбул

пред 5 години
По локалните избори

Партијата на Ердоган бара пребројување на гласовите во Истанбул

пред 5 години
Регион

Ердоган ги изгуби Истанбул и Анкара

пред 5 години
Македонија

Иванов се сретна со Ердоган

пред 5 години