Ознака: ЕМАНУЕЛ МАКРОН
Магазин

Колинда го фати Макрон таму каде што не очекуваше, сопругата не можеше да поверува (ФОТО)

пред 4 години
Свет

Макрон: НАТО има мозочна смрт, Европа е на раб на бездна

пред 4 години
Свет

Макрон: НАТО е на смртна постела, САД не ја дели нашата идеја за европски проект

пред 4 години
Македонија

Макрон одбил да се сретне со Заев поради корпуциските афери – го избрал Пендаровски!

пред 4 години
Македонија

Заев: Макрон жали што не добивме датум

пред 4 години
Регион

Бугарија со протестна нота до Франција поради „политички арогантна“ изјава на Макрон

пред 4 години
утешна посета

Наместо Макрон во Скопје доаѓа потпретседателката на францускиот Сенат

пред 4 години
ќе било смртоносна политичка грешка

Макрон се плашел од насилство на албанското малцинство во Македонија ако ни даде само нам датум

пред 4 години
Свет

Maкрон објасни зошто нема датум: Eден член на семејството реши да си замине, имаме проблем да ја реновираме куќата

пред 4 години
Анализа на „Политико“

Макрон ќе ја искористи Македонија да поентира дома и да се наметне во ЕУ

пред 4 години
Македонија

Меркел утре ќе го убедува Макрон да попушти за Северна Македонија и Албанија

пред 4 години
Регион

Макрон: По изборите во Косово се вклучувам во решавањето на проблемот со дијалогот Белград-Приштина

пред 4 години
Регион

Ќе го забрзува решението: Maкрон се вклучува во дијалогот Белград-Приштина

пред 4 години
Свет

Емануел Макрон најави поостра политика кон имиграцијата и азилот

пред 4 години
сака на се да има контрола

Макрон со апликација на мобилниот ги контролира министрите колку работат

пред 4 години
според францускиот претседател годината ја одбележал договорот од преспа

Макрон го честита Денот на независноста на Северна Македонија

пред 4 години
Бара нови европски односи со Русија за нов економски поредок во светот

Макрон: Го живееме крајот на западната хегемонија

пред 5 години
Сметаат дека инсистирањето на Европјаните е колонијалистички потег

Бразил не прифаќа помош од Г7 за борба против пожарите во Амазонија

пред 5 години
Порака на францускиот претседател по отворањето на самитот на Г7

Макрон: Сакам овој Г7 да биде корисен

пред 5 години
Макрон викендов домаќин на групата седум најразвиени земји во светот

Несогласувањата во Г-7 стануваат се повидливи

пред 5 години