Ознака: ЕМАНУЕЛ МАКРОН
Магазин

Колинда го фати Макрон таму каде што не очекуваше, сопругата не можеше да поверува (ФОТО)

пред 2 мес.
Свет

Макрон: НАТО има мозочна смрт, Европа е на раб на бездна

пред 11 месец
Свет

Макрон: НАТО е на смртна постела, САД не ја дели нашата идеја за европски проект

пред 11 месец
Македонија

Макрон одбил да се сретне со Заев поради корпуциските афери – го избрал Пендаровски!

пред 11 месец
Македонија

Заев: Макрон жали што не добивме датум

пред 11 месец
Регион

Бугарија со протестна нота до Франција поради „политички арогантна“ изјава на Макрон

пред 11 месец
утешна посета

Наместо Макрон во Скопје доаѓа потпретседателката на францускиот Сенат

пред 11 месец
ќе било смртоносна политичка грешка

Макрон се плашел од насилство на албанското малцинство во Македонија ако ни даде само нам датум

пред 12 мес.
Свет

Maкрон објасни зошто нема датум: Eден член на семејството реши да си замине, имаме проблем да ја реновираме куќата

пред 12 мес.
Анализа на „Политико“

Макрон ќе ја искористи Македонија да поентира дома и да се наметне во ЕУ

пред 12 мес.
Македонија

Меркел утре ќе го убедува Макрон да попушти за Северна Македонија и Албанија

пред 12 мес.
Регион

Макрон: По изборите во Косово се вклучувам во решавањето на проблемот со дијалогот Белград-Приштина

пред 1 година
Регион

Ќе го забрзува решението: Maкрон се вклучува во дијалогот Белград-Приштина

пред 1 година
Свет

Емануел Макрон најави поостра политика кон имиграцијата и азилот

пред 1 година
сака на се да има контрола

Макрон со апликација на мобилниот ги контролира министрите колку работат

пред 1 година
според францускиот претседател годината ја одбележал договорот од преспа

Макрон го честита Денот на независноста на Северна Македонија

пред 1 година
Бара нови европски односи со Русија за нов економски поредок во светот

Макрон: Го живееме крајот на западната хегемонија

пред 1 година
Сметаат дека инсистирањето на Европјаните е колонијалистички потег

Бразил не прифаќа помош од Г7 за борба против пожарите во Амазонија

пред 1 година
Порака на францускиот претседател по отворањето на самитот на Г7

Макрон: Сакам овој Г7 да биде корисен

пред 1 година
Макрон викендов домаќин на групата седум најразвиени земји во светот

Несогласувањата во Г-7 стануваат се повидливи

пред 1 година