Ознака: ЕМАНУЕЛ МАКРОН
Свет

Емануел Макрон најави поостра политика кон имиграцијата и азилот

пред 1 час
сака на се да има контрола

Макрон со апликација на мобилниот ги контролира министрите колку работат

пред 1 ден
според францускиот претседател годината ја одбележал договорот од преспа

Макрон го честита Денот на независноста на Северна Македонија

пред 2 недели
Бара нови европски односи со Русија за нов економски поредок во светот

Макрон: Го живееме крајот на западната хегемонија

пред 3 недели
Сметаат дека инсистирањето на Европјаните е колонијалистички потег

Бразил не прифаќа помош од Г7 за борба против пожарите во Амазонија

пред 3 недели
Порака на францускиот претседател по отворањето на самитот на Г7

Макрон: Сакам овој Г7 да биде корисен

пред 3 недели
Макрон викендов домаќин на групата седум најразвиени земји во светот

Несогласувањата во Г-7 стануваат се повидливи

пред 4 недели
Свет

Џонсон кај Макрон со крената нога (ВИДЕО)

пред 4 недели
СРЕДБА СО МНОГУ ПОРАКИ ВО ЕЛИСЕЈСКАТА ПАЛАТА

Макрон до Борис Џонсон: Ќе бидете вазали на Америка под Трамп

пред 4 недели
грчкиот премиер започнува низа контакти со странски лидери

Мицотакис на средба во Париз ќе бара поддршка од Макрон

пред 4 недели
кремљ ги окарактеризира разговорите на двајцата претседатели како конструктивни

Макрон уверен во европската иднина на Русија по средбата со Путин

пред 4 недели
по експлозијата на полигон за воени проби во северна Русија

Путин: Руската нуклеарна експлозија не претставува никаква закана

пред 4 недели
НЕ Е ПОКАНЕТ НА Г7

Макрон денеска ќе го прими Путин во тврдината Брегансон

пред 4 недели
пет дена пред средбата на членките на Г7

Путин и Макрон в понеделник на состанок во Париз

пред 1 месец
Францускиот претседател во посета на Белград

Макрон: Не е добро Србија пребргу да влезе во ЕУ

пред 2 мес.
Францускиот претседател во посета на Белград

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Емануел Макрон и Александар Вучиќ

пред 2 мес.
францускиот претседател ја гледал ќерката но ја избрал мајката

Беше заљубена во Емануел, но мајката и го презеде: Ова е ќерката на сопругата на Макрон (ФОТО/ВИДЕО)

пред 2 мес.
Регион

На барање на експерти по фармација: Mакрон во Белград ќе си носи свои чаршави,крпи, сапун,шампон

пред 2 мес.