Ознака: експлозија
на два дена пред европските избори во Франција

Нападот во Лион со јасна цел: Бомба наполнета со клинци експлодира пред пекара (ВИДЕО)

пред 5 часа
повредени најмалку 8 лица

Експлозија во центарот на Лион, сомнеж дека се работи за бомба (ФОТО)

пред 8 часа
Свет

Хорор во Индија: На жена и експлодирала главата, додека докторите и го миеле стомакот

пред 6 дена
агонијата на островот продолжува

Шри Ланка: Екстремисти се дигнале во воздух за време на рација, 15 мртви, меѓу кои 6 деца

пред 4 недели
Нов крвав терористички чин во Сирија

Во експлозија во Идлиб загинаа 15 лица (ФОТО)

пред 1 месец
паника во русија

Експлозија во воената академија во Санкт Петербург, има повредени (ВИДЕО)

пред 2 мес.
најмалку шест загинати и 30 тешко повредени

Огромна експлозија во хемиска фабрика во Кина, има и жртви (ВИДЕО)

пред 2 мес.
се случува два до три пати на 100 години

НАСА над Земјата снимила огромна експлозија на метеор, 10 пати посилна од Хирошима

пред 2 мес.
нема преживеани

Во самоубиствен напад во Иран загинаа 41 припадник на Револуционерната гарда

пред 3 мес.
Уништено едно возило

Поставена експлозивна направа во парк во Пеќ

пред 4 мес.
НЕСРЕЌА ВО ХОЛАНДИЈА, ИМА ЗАРОБЕНИ ЛИЦА ПОД УРНАТИНИ

Експлозија на гас урна дел од станбена зграда во Хаг, две лица пренесени во болница

пред 4 мес.
Еден загина, а 22 беа повредени

Експлозијата во руското кафуле била предизвикана од истекување на гас

пред 4 мес.
детали за експлозијата во Гевгелија

Експлодирала плинска боца, починатот останал заглавен

пред 4 мес.
Во Русија

Експлозија во Саратов, најмалку 22 повредени (ВИДЕО)

пред 4 мес.
Повредени се три лица

Експлозија во Гевгелија – еден загинат

пред 4 мес.
над 60 загинати и стотина повредени

Крадци на гориво ја предизвикале експлозијата на нафтовод во Мексико (ВИДЕО)

пред 4 мес.
Трагедија

Над 20 загинати и 70 повредени при експлозија на дел од нафтовод во Мексико

пред 4 мес.
Свет

Париз: Четворица загинати, најмалку 36 повредени

пред 4 мес.