Ознака: експлозија
Регион

Експлозија во рудникот „Соко“ кај Сокобања: Погинати 8, а повредени околу 20 рудари

пред 3 мес.
Македонија

Заев:Еден од преживеаните ми кажа за голема експлозија во автобусот

пред 7 мес.
Експлзоија во Дијарбакир

Седум загинати при курдски бомбашки напад во Турција (ВИДЕО)

пред 3 години
по експлозијата на полигон за воени проби во северна Русија

Путин: Руската нуклеарна експлозија не претставува никаква закана

пред 3 години
Свет

Русија потврди дека радиоактивни материјали биле вклучени во смртоносната експлозија

пред 3 години
слични инциденти не се ретка појава во источна Африка

Собирале гориво од превртена цистерна: Над 60 загинати во експлозија во Танзанија (ВИДЕО)

пред 3 години
Регион

Експлозија во автобус во Белград, петмина повредени

пред 3 години
Регион

Еден маж загина во експлозија во фабрика за месо во Нови Сад

пред 3 години
ВО ТЕК Е УВИДОТ

Еден загинат во експлозија во зграда во Загреб

пред 3 години
АВИОНСКА НЕСРЕЌА ВО ТЕКСАС

„Кинг ер“ се урна во хангар, најмалку десетмина загинале во стравотна експлозија

пред 3 години
ЕДНА ГОДИНА ПО КАТАСТРОФАТА

Урнат мостот-убиец во Џенова (Видео)

пред 3 години
не е познато дали има повредени

Стравична експлозија на рафинерија во Филаделфија се слушнала до Њу Џерси (ВИДЕО)

пред 3 години
Во градот кој претходно беше престолнина на Исламска држава

Десетина загинати во напад на бомбаш-самоубиец во Сирија

пред 3 години
По експлозијата избувнал пожар

Најмалку 19 повредени при експлозија во фабрика за експлозив во Русија (ВИДЕО)

пред 3 години
на два дена пред европските избори во Франција

Нападот во Лион со јасна цел: Бомба наполнета со клинци експлодира пред пекара (ВИДЕО)

пред 3 години
повредени најмалку 8 лица

Експлозија во центарот на Лион, сомнеж дека се работи за бомба (ФОТО)

пред 3 години
Свет

Хорор во Индија: На жена и експлодирала главата, додека докторите и го миеле стомакот

пред 3 години
агонијата на островот продолжува

Шри Ланка: Екстремисти се дигнале во воздух за време на рација, 15 мртви, меѓу кои 6 деца

пред 3 години
Нов крвав терористички чин во Сирија

Во експлозија во Идлиб загинаа 15 лица (ФОТО)

пред 3 години
паника во русија

Експлозија во воената академија во Санкт Петербург, има повредени (ВИДЕО)

пред 3 години