Ознака: египет
Свет

Египет почнува со проширувањето на Суецкиот канал

пред 7 мес.
по направена фотографија во египет

Стив Џобс е жив!? (ФОТО)

пред 2 години
туристички комплекс со пет ѕвзди на брдото мавријан

Арапи заинтересирани да градат мал град во Улцињ вреден милјарда евра

пред 2 години
Каиро нападот го нарече „терористички инцидент“

Најсмртоносен напад од 2016: Експлозија на автомобил бомба во Египет

пред 2 години
како последица на срцев удар

Поранешниот претседател на Египет Мухамед Морси почина за време на судење

пред 2 години
терористички напад

Повредени странски туристи: Стравична слика од разнесениот автобус во Египет (ВИДЕО)

пред 3 години
Свет

Во Каиро отворен најширокиот мост во светот

пред 3 години
во долината на кралевите

Египетските археолози открија две гробници стари 4.500 години

пред 3 години
Регион

Бугарската цивилизација е подревна од египетската, свингата е посветена на кралица од Тракија

пред 3 години
усвоени уставните измени

Египет: Генералот станува фараон, Сиси претседател до 2030 година?

пред 3 години
во момент кога туризмот во египет се крева на нозе

Експлозија во Гиза, двајца туристи загинаа

пред 3 години
КОИ СЕ НАЈОПАСНИТЕ, А КОИ НАЈБЕЗБЕДНИТЕ ЗЕМЈИ ЗА ТУРИСТИТЕ?

Египет опасен, Турција ризична, Македонија безбедна, а Словенија во топ 6 најбезбедни земји во Европа

пред 3 години
ГОЛЕМО ОТКРИТИЕ НА КРАЈОТ НА 2018

Во Египет откриена гробница стара 4.400 години и е речиси недопрена од времето

пред 3 години
Ново откритие

Во фараонска гробница пронајдени мумии што не се човечки (ФОТО)

пред 3 години
Заврши реновирањето

Кефреновата пирамида отворена за посетителите

пред 3 години
Магазин

Половина век од најголемата археолошка операција во историјата (ФОТО/ВИДЕО)

пред 3 години
Договор на Кипар и на Египет

Се гради прв подводен гасовод

пред 3 години
Магазин

Археолозите открија древна свинга во Египет

пред 3 години