Ознака: Дрес
Спорт

На „пријателска“ Грција и пречат македонските дресови иако не играат на ЕУРО

пред 3 мес.
Македонија

Пендаровски на фејсбук-Најновиот дрес на македонската фудбалска репрезентација за папата Франциск

пред 4 мес.
крај на трансфер сагата или маркетиншки трик?

Фотографија на Нејмар во дрес на Барселона ја брануваше јавноста (ФОТО)

пред 2 години
му го згрешиле дресот

Кој е тој „Ирбахимовиќ“

пред 2 години
Реал Мадрид со нов изглед на втората комбинација на дрсот

„Кралевите“ ќе носат дрес инспириран од прослвата на „Ла Десима“ (ФОТО)

пред 2 години
рекорден износ за еден спротски артикл

Дресот на бејзбол легендата Бејб Рут продаден за 5,6 милиони долари

пред 2 години
Европските шампиони на прием кај претседателот

Пендаровски: На многумина коишто се родени овде им одржавте лекција по патриотизам

пред 2 години
подарок или покана да оди во барселона

Луис Суарез му подари дрес од Барселона на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас

пред 2 години
Парижаните ќе го променат изгледот

Обелоденет изгледот на дресот на ПСЖ со новиот спонзор (ФОТО)

пред 3 години
Коринтијанс со гест на почит за легендарниот Формула 1 возач

Дизајнирани дресови во чест на Аиртон Сена

пред 3 години
Шпанскиот фудбалски великан промовира необичен изглед на дресовите

Атлетико стана сино-бел

пред 3 години