Ознака: деца
Македонија

80 проценти од младите во Македонија живеат со родителите, но се гледаат во брак

пред 12 мес.
Македонија

Седумдневно летување за деца од семејства со социјален ризик

пред 12 мес.
пратениците го прифатија „Законот на Тијана“

Доживотен затвор за силувачите и убијците на деца – Србија усвои нов закон

пред 1 година
Само 12,1 проценти од јапонското население се деца

Популацијата на деца во Јапонија на рекордно ниско ниво

пред 1 година
Меѓу нив има епископи и познат кардинал

Католичката црква во Њујорк објави имиња на 120 свештеници педофили

пред 1 година
Цивил -Центар за слобода

Политичката злоупотреба на деца продолжува со несмалено темпо

пред 1 година
ја прекина традицијата на необични имиња

Ким Кардашијан откри како ќе се вика четвртото дете

пред 1 година
Ријад на крајот излегува и „дарежлив“

По една куќа и по 10.000 долари месечно обесштетување за децата на убиениот новинар Кашоги

пред 1 година
Радикални мерки на локални власти во САД

Јавните места во Рокленд забранети за невакцинирани деца против морбили

пред 1 година
родители внимавајте

Најважните поуки што децата можат да ги добијат

пред 1 година
280.000 деца во Појасот Газа одат во училишта, кои ги води светската организација

ОН: Потребни се нови донации за палестинските бегалци

пред 1 година
еу истражување

Европскиот просек 29 години: Најдоцна раѓааат жените во Италија, Шпанија и Грција

пред 1 година
конференција во ватикан за спречување на педофилијата

Папата Франциск повикува на „сеопфатна битка” за борба против сексуалната злоупотреба

пред 1 година
Македонија

Две нови деца со морбили, осум лица со симптоми, заболени се и вработени на Клиниките

пред 1 година
Практични совети за намалување на детската „зависност“ од екраните

Како да ги „одлепите“ децата од телефонот

пред 2 години
Украинските неонацисти организираат детски тренинг кампови

Осумгодишни деца учат да убиваат Руси (ФОТО)

пред 2 години
Податоци на Народниот правобранител

Во Македонија питаат 328 Ромчиња

пред 2 години
Почнува кампањата „И родителството се учи“

Македонците со ќотек ги дисциплинираат децата

пред 2 години
Магазин

Мини театарски карван за децата со посебни образовни потреби

пред 2 години
Албанија ќе го зголемува наталитетот со висок паричен надомест

Повеќе деца, повеќе пари

пред 2 години