Ознака: деца
Македонија

Владата донесе уредба за начинот на реализирање на наставата

пред 3 дена
Македонија

Никој не знае кои родители ќе бидат ослободени од работа за чување на деца до 10 години

пред 1 месец
преговорите за овој пакет траеле 21 час

Секое дете во Германија добива по 300 евра, а се намалува и ДДВ-то

пред 4 мес.
Македонија

Родителите мораат на работа: Кој ќе ги чува децата од понеделник?

пред 4 мес.
Македонија

Родители, на децата давајте им бозел, цинк и аронија за заштита од короната

пред 7 мес.
Магазин

Дури 84% од родителите се загрижени за онлајн безбедноста на нивното дете, но не одвојуваат време да зборуваат за тоа

пред 11 месец
Магазин

Ја викаа девојчето со теглите, ја манипулираа. Но, научи да се сака себеси и да плива меѓу ајкули…

пред 11 месец
Македонија

Родители внимавајте: Oд компјутерите вашите деца назадуваат

пред 12 мес.
рацијата следувала откако соседите се пожалиле

Нигериската куќа на хоророт: Момчиња и деца биле оковани, мачени и силувани (ВИДЕО)

пред 1 година
Свет

Стотици заробени, најмногу момчиња врзани за синџири спасени во Нигерија

пред 1 година
дочек за паметење

Навивачите на Ден Хаг фрлаа играчки кон деца од локалната болница (ВИДЕО)

пред 1 година
Центарот за социјални грижи информира

Децата оставени сами во автомобил времено одземени од родителите (ВИДЕО)

пред 1 година
контактиран Центарот за социјални грижи

Децата оставени во возило ќе бидат пуштени од Детската клиника

пред 1 година
бил разведен со мајката

Таткото на децата оставени сами во автомобил бил во црква на прослава за Богородица

пред 1 година
За случајот е известен јавен обвинител

МВР: Пронајдени се родителите на двете деца оставени во автомобил

пред 1 година
едното е на три, а другото на седум годишна возраст

Братче и сетриче оставени дехидрирани сами во автомобил, минувачи го скршиле стаклото за да ги извадат

пред 1 година
Магазин

Еве колку „тежат“ и кои се најбогатите деца на светот

пред 1 година
учествуваа 13 деца

Инклузивна детска ликовна колонија во Папрадиште

пред 1 година
Берлин за првпат прифаќа деца на терористи од Сирија

Четири германски деца родени во ИД се вратија дома од Сирија

пред 1 година
Македонија

Бесплатен одмор во Струга за 700 деца од семејства во социјален ризик

пред 1 година