Ознака: ципрас
Регион

Ципрас: Горд сум на Договорот од Преспа, без него Турција ќе беше и на грчката северна граница

пред 1 година
ГО ОБВИНИ ЗА ДЕМАГОГИЈА И ХИПОКРИЗИЈА

Ципрас се јави – Мицотакис направи импресивно салто за Преспанскиот договор

пред 3 години
Откажана ТВ дебатата

Ципрас и Мицотакас нема јавно да се соочат

пред 3 години
Екс-премиерот му возврати на грчкиот премиер

Груевски: Ципрас никогаш не предложил разговори за да ги одбијам

пред 3 години
Според грчкиот весник „Естија“

Ципрас и Ердоган водат тајни преговори за обединување на Кипар?!

пред 3 години
САКА ДА СЕ СПАСИ ОД КАТАСТРОФА

Ципрас со автобус полн со кеш купува гласови за европските избори

пред 3 години
Македонија

Заев и Ципрас со сопругите вечераа во винаријата Камник (ВИДЕО)

пред 3 години
Македонија

Мицкоски: Ако нашите пријатели не не прифатат онакви  какви што сме, тогаш чуму ни се

пред 3 години
Македонија

Заев: Алексис е мој другар и пријател на нашата земја, препорачувам сите ние да градиме пријателство

пред 3 години
Македонија

Ципрас: Изгубивме многу време, мора да трчаме

пред 3 години
Од Владата велат дека доцнел авионот

Ниту химната, ниту највисоки воени почести за дочекот на Ципрас

пред 3 години
Не се предвидени средби со Мицкоски и Иванов

Ципрас ќе се сретне и со осумтемина независни пратеници од ВМРО-ДПМНЕ

пред 3 години
НЕ СЕ СМЕАТ СИТЕ НА ПОСЕТАТА НА ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР НА СКОПЈЕ

Левендис: Еден ден на Ципрас и Коѕијас ќе им се суди за предавство

пред 3 години
УТРЕ ВО СКОПЈЕ СЕ ПОТПИШУВААТ ПОВЕЌЕ ДОГОВОРИ

Ципрас доаѓа со 10 министри и со повеќе од 70 бизнисмени

пред 3 години
ИНЦИДЕНТ ВО ЕГЕЈОТ

Турски авиони дошле опасно блиску до хеликоптерот на Ципрас

пред 3 години
Македонија

Mеркел: Признание за Заев и Ципрас на храброста за постигнатиот договор

пред 3 години
Македонија

Заев и Ципрас и официјално предложени за Нобеловата награда за мир

пред 3 години
Регион

Владата на Ципрас преживеа

пред 3 години
ПРЕДИЗВИКА БУРА, СЕГА Е МРТОВ ЛАДЕН

Додека Ципрас зборувал во парламентот, Каменос кркал риба во таверна

пред 3 години
Македонија

Каменос: Грешка на премиерот што го поддржува веќе мртвиот Договор од Преспа

пред 3 години