Ознака: цена
Нови цени на горивата

Поевтинуваат бензините и дизелот

пред 1 нед.
Наредната недела треба да се формализира барањето на ГЕС за лиценца за топлинска енергија

Шилегов очекува дека ќе се намали цената на парното греење

пред 2 недели
Економија

Поскапуваат бензините и дизелот

пред 3 недели
поради нападот на нафтените постројки во саудиска арабија

Цената на нафтата минатата недела зголемена за шест отсто

пред 3 недели
Тензична атмосфера на денешната блокада

Оставка, оставка, извикуваа земјоделците до министерот Димковски на протестот кај Росоман (ВИДЕО)

пред 4 недели
Економија

Горивата поскапуваат од половина до еден денар за литар

пред 4 недели
хрватска и црна гора бележат раст во просек од 10 отсто

Скокна цената на становите на Јадранот, еве колку чини квадрат

пред 4 недели
по лозарите незадоволни и производителите на ориз

Оризарите излегоа на протест: Си ги бараат ветените субвенции

пред 1 месец
Минатата недела немаше промена

Oд утре нова цена на горивата

пред 1 месец
Економија

Димковски: Ќе видиме како одат цените, па ќе одлучиме за евентуална интервенција

пред 1 месец
Македонија

Се намалува цената на паркирањето во Охрид

пред 2 мес.
Мицкоски на средба со оризопроизводителите во кочанското село Долни Подлог

Состојбата со производството на ориз е повеќе од катаклизмична вели лидерот на ВМРО ДПМНЕ

пред 2 мес.
Австријците јадат најскапо, а Полјаците најевтино

Истражување на Евростат: Кој јаде најскапо, а кој најевтино месо во ЕУ

пред 2 мес.
Економија

Кулев: Излеговме на лозарски протест за подобри цени на грозје, без политика

пред 2 мес.
не се повеќе „сиромашна“ храна

Сланината и чварките се дефицитарна и скапа храна

пред 2 мес.
Економија

Лозарите најавија протести, бараат повисока откупна цена на грозјето

пред 2 мес.
Спорт

Фудбалерите на Барса и Реал вредат колку третина од македонскиот буџет

пред 2 мес.
И годинава проблем со откупот и цените

Лозарите се жалат дека се робови на сопствените плантажи

пред 2 мес.