Ознака: цена
Македонија

Се намалува цената на паркирањето во Охрид

пред 6 мес.
Мицкоски на средба со оризопроизводителите во кочанското село Долни Подлог

Состојбата со производството на ориз е повеќе од катаклизмична вели лидерот на ВМРО ДПМНЕ

пред 6 мес.
Австријците јадат најскапо, а Полјаците најевтино

Истражување на Евростат: Кој јаде најскапо, а кој најевтино месо во ЕУ

пред 6 мес.
Економија

Кулев: Излеговме на лозарски протест за подобри цени на грозје, без политика

пред 6 мес.
не се повеќе „сиромашна“ храна

Сланината и чварките се дефицитарна и скапа храна

пред 6 мес.
Економија

Лозарите најавија протести, бараат повисока откупна цена на грозјето

пред 6 мес.
Спорт

Фудбалерите на Барса и Реал вредат колку третина од македонскиот буџет

пред 6 мес.
И годинава проблем со откупот и цените

Лозарите се жалат дека се робови на сопствените плантажи

пред 6 мес.
Економија

Бензините поевтинуваат за три денари, дизелот за два

пред 6 мес.
Економија

Тиквешките лозари бараат 18 денари за ,,вранец” и денар помалку за ,,смедеревка”

пред 7 мес.
на повидок е лозарско – винарска катастрофа во Тиквешијата

Лозарите бараат повисоки цени за грозјето

пред 7 мес.
Економија

Нови цени на горивата: Дизелот поскапува, бензините со иста цена

пред 7 мес.
Економија

Поевтино парно за скопјани од 1 август (ВИДЕО)

пред 7 мес.
тоа и кај нас ги поскапува горивата

Расте цената на нафтата на светските берзи

пред 7 мес.
Економија

Бензините и дизелот неделава остануваат со непроменета цена

пред 7 мес.
поради намаленото производство

Скокнаа цените на доматите, зелката, краставиците, бостанот

пред 7 мес.
Економија

Државен инспекторат за земјоделство: Откупната цена на пченицата е од 9 до 10,5 денари

пред 8 мес.
Економија

МЗШВ: Пченицата се откупува по 10 денари за килограм, а се очекува да расте

пред 8 мес.