Денеска е донесена нова одлука за цените на горивата кои ќе важат од полноќ, па така е забележано поевтинување на бензините, додека цената на дизелот останува иста.

Бензинот БС-95 поевтинува од полноќ за два денари и ќе чини 89,5 денари, колку што поевтинува и БС-98 и ќе чини 90 денари за литар.