Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела цената на бензините се намали за 0,50 денари, а на дизелот и екстра лесното масло за домаќинство за 1 денар.