Ознака: бујар османи
Македонија

Oсмани вели дека преговори може да има за Нова Година

пред 5 мес.
Македонија

Габриел Ескобар: Силна поддршка за брза интеграција и на флексибилноста на Македонија кон Европа

пред 6 мес.
Македонија

Османи: Посмртните останки на загинатите ќе бидат пренесени в четврток со авион од Софија до Скопје

пред 6 мес.
Македонија

Османи не кажува кој е 61-от пратеник на власта

пред 6 мес.
Македонија

Oсмани стравува од некаков си „српски свет“

пред 6 мес.
Македонија

Османи: НАТО е горивото што го прави моторот да се движи

пред 6 мес.
Македонија

Oсмани: ДУИ победи кај Албанците, не сме за предвремени избори

пред 7 мес.
Македонија

По оставката во комисијата на проф.д-р Ванчо Ѓорѓиев: Кого и што се обидува да испере Бујар Османи?!

пред 7 мес.
Македонија

Али Ахмети не бил добро разбран за барањето претседател на државата да биде Албанец

пред 7 мес.
Македонија

Владата подготвува одговор на петте услови на Бугарија

пред 7 мес.
Македонија

Османи нема проблем Уставот повторно да се отовори за да се пишат Бугарите (ВИДЕО)

пред 8 мес.
Македонија

Oсмани: Eден ден ќе станеме членки на ЕУ

пред 8 мес.
Македонија

Османи: Португалскиот предлог е сличен на германскиот

пред 8 мес.
Македонија

Бујар Османи: Двајца дипломати од МНР не го поминаа ветингот, едниот не добил безбедносен сертификат, вториот користел несоодветен

пред 8 мес.
Македонија

Oсмани тргна да ги укинува визите со САД

пред 8 мес.
Македонија

И МНР станува зелено како ДУИ

пред 9 мес.
Македонија

Османи: Работиме на сите фронтови што побргу да ги започнеме преговорите за членство во ЕУ

пред 9 мес.
Македонија

Османи по средбата со Дендиас за сообраќајните знаци со „скопиа“: Одговорни се локалните власта, ама ќе има напредок

пред 9 мес.
Македонија

Нема веќе „Спутник“ вакцини, власта протера уште еден руски дипломат

пред 9 мес.
Македонија

Османи: Илинден е важен ден и за Бугарија

пред 10 мес.