Ознака: бујар османи
Македонија

Османи нема проблем Уставот повторно да се отовори за да се пишат Бугарите (ВИДЕО)

пред 9 мес.
Македонија

Oсмани: Eден ден ќе станеме членки на ЕУ

пред 9 мес.
Македонија

Османи: Португалскиот предлог е сличен на германскиот

пред 9 мес.
Македонија

Бујар Османи: Двајца дипломати од МНР не го поминаа ветингот, едниот не добил безбедносен сертификат, вториот користел несоодветен

пред 9 мес.
Македонија

Oсмани тргна да ги укинува визите со САД

пред 10 мес.
Македонија

И МНР станува зелено како ДУИ

пред 10 мес.
Македонија

Османи: Работиме на сите фронтови што побргу да ги започнеме преговорите за членство во ЕУ

пред 10 мес.
Македонија

Османи по средбата со Дендиас за сообраќајните знаци со „скопиа“: Одговорни се локалните власта, ама ќе има напредок

пред 10 мес.
Македонија

Нема веќе „Спутник“ вакцини, власта протера уште еден руски дипломат

пред 11 мес.
Македонија

Османи: Илинден е важен ден и за Бугарија

пред 11 мес.
Македонија

Oсмани: Oва е влада на ДУИ

пред 12 мес.
Македонија

Османи: Се плашам дека од државна со ваква резолуција да преминеме во етничка позиција

пред 12 мес.
Македонија

Oсмани потврди дека се преговара за македонскиот јазик

пред 1 година
Македонија

Османи: Португалското решение е добра основа

пред 1 година
Македонија

На условите им нема крај: Бугарија барала да не користиме ни „Северна Македонија“

пред 1 година
Македонија

Oсмани: Химната не е инклузивен елемент во државата

пред 1 година
Македонија

Османи за Бугарија: Не можат тие да нѐ блокираат, колку што ние сме упорни во процесот

пред 1 година
Македонија

Изет Меџити дал рок до 15 јуни Ахмети да ги избрка Груби и Османи

пред 1 година
За нашите граѓани во странство

Пасошите кои истекуваат по 31 јули, ќе важат до 31 декември оваа година

пред 1 година
Македонија

Гуски во магла – И Османи стана Бугарче?!

пред 1 година