Ознака: Бугари
Македонија

Македонските Бугари го прашуваат претседателот Пендаровски: Кога ќе ги отворите архивите на УДБ-а и зошто не сме ставени во Уставот на „демократската“ татковина?

пред 3 мес.
Македонија

Османи предлага споменување на Бугарите во Уставот: Немаме никаква резерва да бидат споменати како посебна етничка заедница

пред 4 мес.
Македонија

Османи: Бугарските здруженија веднаш треба да побараат графа во рамките на пописот

пред 4 мес.
Регион

Радев бара институционална заштита во Бугарија и Македонија на македонските Бугари од дискриминација

пред 4 мес.
Регион

Бојко Ноев, поранешен бугарски министер: Бугарија треба да побара од Македонија на пописот да има графа „Бугари“

пред 4 мес.
нова теорија

Бугарите биле потомци на Буда

пред 5 мес.
Македонија

Ќе ни каже ли власта како да ги викаме Бугарите за да не бидеме казнети за говор на омраза?!

пред 7 мес.
Регион

Италијанската полиција брка Бугари кои не сакале да одат во изолација

пред 12 мес.
Регион

Не внимаваат на хигената: Секој трет Бугар си ги мие забите

пред 1 година
ЗАГЛАВЕНИ ПРЕГОВОРИ

Без договор за Гоце Делчев – проф. Елдаров: Македонците го бранат „македонизмот“

пред 2 години
ВО ИНТЕРВЈУ ЗА ЕУРАКТИВ ИМ ОДГОВОРИ НА БУГАРИТЕ

Стево Пендаровски: Гоце Делчев е нашата црвена линија

пред 2 години
Први реакции во Софија

Да го одредиш 22 септември како Ден на Бугарите во Македонија е лицемерно како праќањето на Талат Џафери во Ватикан!

пред 2 години
Невообичаен став на астрофизичар

Професор тврди дека вонземјани киднапираат Бугари

пред 2 години
Софиски „Капитал“ ги оспорува податоците на бугрското МНР

„Каде исчезнаа Бугарите во Македонија“?!

пред 2 години
најмногу во германија

400.0000 Бугари се иселиле за седум години

пред 2 години
Бугарските медиуми прашуваат

Дали и Хрватите се Бугари?

пред 2 години
Ракописи стари 1000 години ги разгореа страстите

Вселенскиот патријарх ги нарече Бугарите „банда престапници“!

пред 2 години
Јалови напади на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана

Какво става г-дин Каракачанов, не деј се тревожи!?

пред 3 години
Комисиска расправа во бугарскиот парламент

Агенцијата за Бугарите во странство ќе се ребрендира во министерство?

пред 3 години
АНАЛИЗА НА ИНСТИТУТ ЗА ТУРИЗАМ

Ние и Бугарите најмалку трошиме на одмор во Грција

пред 3 години