Ознака: брод
Регион

Португалски товарен брод разнесе грчки миноловец пред пристаништето во Пиреа (ВИДЕО)

пред 3 мес.
Пресечен нарко-канал од МАроко кон Шпанија

Шверцери на дрога се судриле со полициски брод по што ги спасувале полицајците од морето

пред 1 година
потрагата по преживеани е прекината

Во пожарот на бродот со нуркачи во Калифорнија загинале 34 лица

пред 1 година
ТРАГЕДИЈА КАЈ КАЛИФОРНИЈА

Пожар на брод со нуркачи – изгореле триесетина луѓе

пред 1 година
Кина го оцени потегот како насилна акција што го нарушува мирот

Американски разурнувач навлезе во Јужното Кинеско Море

пред 1 година
бараат помош од малта

Германски хуманитарен брод со мигранти нема каде да се закотви

пред 1 година
На бродот има околу 100 луѓе

Салвини забрани брод со мигранти да вплови во водите на Италија

пред 1 година
Најнов напад во светскиот центар на пиратството

Пирати во Камерун киднапираа 17 кинески и украински морнари

пред 1 година
спасувачка акција во медитеранот

Брод за крстарење спаси 111 мигранти кај Пелопонез (ВИДЕО)

пред 1 година
пловната резиденција угостила многу познати државници и јавни личности

Титовиот брод „Галеб“ за 4,5 милиони евра ќе се пренамени во музеј

пред 2 години
Свет

Потона брод со мигранти во близина на Бодрум

пред 2 години
Будимпешта

Од Дунав извлечен бродот во кој настрадаа јужнокорејски туристи

пред 2 години
Бродската несреќа во Будимпешта се уште нема разрешница

Претседателот на Јужна Кореја: Нема да се откажеме од потрага по исчезнатите

пред 2 години
Ниту еден од 32–та туристи на бродот не носеле елеци за спасување

Шестгодишно девојче загина во бродската несреќа во Будимпешта

пред 2 години
Потрагата по преживеани се одвива по силен дожд

Седум загинати и дваесетина исчезнати по судир на два брода во Будимпешта (ВИДЕО/ФОТО)

пред 2 години
Регион

Потона брод во Црно море

пред 2 години
Свет

Тихиот Океан проголта 3.500 „нисани“

пред 2 години
Објавено предупредување

Исчезнаа контејнери со опасни материи

пред 2 години
Запознаjте го „Ленин“

Ова е првиот мразокршач на нуклеарен погон (ВИДЕО)

пред 2 години
Не е познато од која земја се мигрантите.

Во Турција потона чамец со мигранти

пред 2 години