Ознака: боинг
Свет

По неколкуте несреќи: „Боинг“ со рекордни загуби во приходите

пред 4 години
Во несреќите во Етиопија и Индонезија загинаа вкупно 350 луѓе

Боинг ќе исплати 100 милиони долари отштета на семејствата на жртвите во авионските несреќи

пред 4 години
Свет

Нов малер за „Боинг“: Тешко оштетен авион принудно слета во Тел Авив (ВИДЕО)

пред 4 години
Свет

По лошата репутација: „Боинг“ размислува да го смени името

пред 4 години
ќе може да прелета до 7.560 километри во еден правец

Ербас најави нов авион за долги летови кој треба да го „победи“ Боинг

пред 4 години
откако моделот беше приземјен ширум светот

Боинг ја поправи грешката на „737 Max“: Ќе биде најбезбедниот авион на светот

пред 5 години
СЕ ТРЕСЕ И ГОРДОСТА НА „БОИНГ“

Бивш шеф се исповеда: Во „дримлајнер“ никогаш нема да летам, не е безбеден!

пред 5 години
на аеродромот внуково во Москва

Се запали моторот на Боинг 737 непосредно пред полетувањето (ВИДЕО)

пред 5 години
додека боинг се справува со криза

Кина нарача 300 авиони за 30 милијарди долари од Ербас

пред 5 години
За унапредување на системот за противвоздушна одбрана

„Боинг“ склучи договор со Пентагон вреден 4,1 милијарди долари

пред 5 години
објавен списокот на загинатите

Сите 157 патници од 33 националности загинаа во авионската несреќа во Етиопија

пред 5 години
Дело е на „Боинг“

Новиот дрон-авион ќе го покренува вештачка интелегенција а ќе носи проектили (ФОТО)

пред 5 години
Само еден преживеан

Авион се урна во Иран (видео)

пред 5 години
и без исполнети цели

Боинг и Ербас испорачале рекорден број авиони во 2018

пред 5 години
АВИОНСКА НЕСРЕЌА ВО ИНДОНЕЗИЈА

Сосема нов „боинг 737“ со 189 патници се урна во море, нема знаци за преживеани

пред 5 години
Таму каде авионите умираат

Последен лет за популарниот Боинг 777

пред 5 години